Черкаська обласна рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

Андрійчук

Голова обласної ради – Андрійчук Тимофій Іванович

полковник внутрішньої служби у відставці

Phone1 067-474-09-87


18010, м. Черкаси, вул. Ярославська, 1

Phone1 047-266-37-55; ф. 047-266-69-71

cherkasy@mns.gov.ua

Для досягнення поставленої мети ветеранська організація разом із керівництвом Управління за підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування проводить роботу з патріотичного, духовного та культурно-естетичного виховання молоді регіону та осіб рядового і начальницького складу служб цивільного захисту. В Управлінні та підрозділах на місцях щорічно проводяться заходи із вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС (26 квітня та 14 грудня), на які залучаються ветерани і ліквідатори (виступи у дошкільних та інших навчальних закладах області). У семи підрозділах пожежно-рятувальної служби на фасаді частини споруджені пам’ятні знаки на честь учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Велику зацікавленість викликала екскурсія групи ліквідаторів аварії на ЧАЕС у режимну зону міста Чорнобиля та безпосередньо на станцію. Разом з Управлінням освіти та молоді облдержадміністрації було проведено конкурс на кращий твір, малюнок на тему Чорнобиля. Кращі роботи відзначені цінними подарунками та виставлені на огляд у приміщенні пожежно-рятувальної виставки. Особлива увага приділяється учасникам та ветеранам Великої Вітчизняної війни.

З метою популяризації пожежно-рятувальної служби, її престижу під час святкування Дня рятівника 17 вересня проводяться масові заходи в міському  парку з показом техніки (сучасної та раритетної), озброєння. Для молоді організовуються спортивні та розважальні ігри, а з нагоди 200-річчя пожежної охорони Черкас на фасаді ДПРЧ-1 було споруджено скульптуру пожежного.

В практиці роботи начальників підрозділів існує традиція вшанування ветеранів та учасників бойових дій з нагоди  державних та відомчих свят, знаменних, історичних і ювілейних дат та подій, а також виходу на заслужений відпочинок ветеранів служби цивільного захисту. Керівництво Управління разом із ветеранами відвідують підшефні заклади міста з розважально-гуманітарною місією: будинок інвалідів, дитячий будинок, відділення для онкохворих дітей та інші.

Разом із місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за участю ветеранських організацій у кожному районі спорудженні та встановлені пам’ятні знаки або стели на честь героїв Чорнобиля. На  одному із корпусів Університету ім. Б. Хмельницького було споруджено меморіальну дошку на честь командира відділення ВПЧ-3, молодшого сержанта вн. служби Олексія Жирного, який загинув під час гасіння пожежі у цьому навчальному закладі у 1989 році. У місті Черкаси з метою вшанування пам’яті героїв Чорнобиля – випускників Черкаського пожежно-технічного училища Володимира Правика та Віктора Кібенка було названо вулиці.

За участю ветеранських організацій разом керівниками підрозділів та навчально-методичного центру ЦЗ та безпеки життєдіяльності проводяться дитячі розважальні та спортивні ігри «Котигорошко» та «Юний рятівник». У ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 с. Червона слобода  протягом багатьох років під керівництвом вчителя фізкультури, тренера Івана Савченка діє спортивна секція з пожежно-прикладного спорту для школярів та молоді села.

Керівництво Управління спільно з ветеранськими організаціями постійно ведуть пропаганду щодо славетних героїчних і трудових традицій колективів органів і підрозділів цивільного захисту, привітання з нагоди свят і визначних дат через засоби масової інформації. Так протягом поточного року на місцевій ТРК «Рось» тричі виступали голова ради ветеранів Андрійчук Т.І. та начальник штабу ЦО зведеного загону з ліквідації аварії на ЧАЕС Барздун В.Ф.