22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Лого1Громадська організація

ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

ТА СЛУЖБИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ


Дорогі ветерани, співвітчизники!

 22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

фото 1Цей день встановлено в Україні «…з метою фото 2всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Другої світової війни, їх подвигу та жертовності… на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань…» згідно з Указом Президента України від 17 листопада 2000 року.

Ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя кожного п’ятого співвітчизника. Цей день нагадує нам про всіх загиблих, закатованих у неволі, які померли в тилу від голоду та поневірянь. Вогонь Другої світової війни бушував на території України 1225 днів. Саме з Україною пов’язані основні і вирішальні події на всьому 4500-кілометровому німецько-радянському фронті, де вирішувалася доля війни. Друга світова війна з її героїзмом і трагізмом, поразками і перемогами – це наша історія, історія наших співвітчизників, які стали жертвами гітлерівського фашизму.

фото 3Сьогодні поруч з нами живуть ветерани війни. Їм пощастило залишитись живими, але ветеранські лави рідшають з кожним роком. Турбота про ветеранів, постійна увага про їх потреби і запити – святий обов’язок – справа честі держави і суспільства в цілому.

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! фото 6Так ми говоримо своїм дітям. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Але чи є надія уникнути повторення подібного віроломства і насильства по відношенню до нас і наших дітей? Вона є! Залишивши образи, ми навчилися прощати. Ми вміли прощати завжди. Прощати і не ображатися на людство за те, що воно допустило подібний хід розвитку подій. Ми навчилися любити. Любити тих, хто дорогий нам, хто поруч з нами. Любити життя, а не смерть, ненависть і агресію. Тому ми виграли тоді. Тому перемагаємо зараз. І не дай нам Бог забути про це!

Сьогодні ми схиляємо голови перед святою пам’яттю полеглих, які своїм ратним подвигом, самовідданою працею забезпечили Велику Перемогу, перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна.

Світла і вічна пам’ять загиблим воїнам!   Честь і слава живим!

 З повагою

Голова Асоціації                                                 Підпис                      Віктор ДОМАНСЬКИЙ

фото 5