19 листопада 2021 року на фасаді 6-ї державної пожежно-рятувальної частини Київського району м. Одеси було відкрито меморіальну дошку Литвякову Федору Ізотовичу, який 60 років віддав пожежній охороні

20211119_141242Починав службу курсантом Харківського пожежно-технічного20211119_123328 училища МВС СРСР, потім – пожежний інспектор МВС Березівського району Одеської області, начальник інспекції держпожнагляду відділу внутрішніх справ Біляївського райвиконкому Одеської області, інженер відділу держпожнагляду Управління пожежної охорони УВС Одеського облвиконкому, начальник 3-ї самостійної воєнізованої пожежної частини по охороні Київського району м. Одеси, заступник начальника штабу пожежогасіння УПО УМВС Одеського облвиконкому, заступник начальника відділу держпожнагляду Управління пожежної охорони УВС Одеського облвиконкому, звільнився з посади заступника начальника Управління пожежної охорони УВС Одеського облвиконкому у 1994 році.

Литвяков Федір Ізотович на посаді помічника начальника Головного управління по роботі з ветеранами на громадських засадах працював з лютого 2006 року. До цього, з 1995 року, очолював обласну ветеранську організацію  пожежної охорони. За час роботи приймав активну участь у розробці і впровадженні засобів соціального і правового захисту ветеранів та пенсіонерів підрозділів ГУ ДСНС в області. Щорічно проводив кущові семінар – наради по обміну досвідом роботи голів Рад первинних ветеранських організацій та фахівців по роботі з персоналом, та обласний огляд – конкурс роботи первинних ветеранських організацій І і ІІ підгрупи з врученням переможцям перехідних кубків і грошових премій.

Литвяков Ф.І. сприяв підрозділам Головного управління ДСНС в Одеській області в організації та здійсненню 20211119_123304заходів з професійного розвитку молодих спеціалістів служби цивільного захисту, залученню ветеранів та пенсіонерів до участі у патріотичному вихованні молоді та підтриманню морального стану в підрозділах. Добився взяття на облік всіх категорій ветеранів і пенсіонерів ГУ ДСНС області. Співпрацював  з журналом «Пожежна та техногенна  безпека» зі статтями по історії пожежної охорони міста Одеси. Написав та добився видання 9 книг з історії Одеського гарнізону. А саме: «200 років на лінії вогню», «Спортивні досягнення пожежних Одеси», «Подвиг ваш безсмертний пам`ять о вас довіку», «Подвиги пожежних Одеси у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 р.р.», «55 вогняних історій», «Історія Березівської пожежної охорони» та «Чорнобиль наша біль та пам`ять».

Не дивлячись на велику загрузку, Федір Ізотович у 2013 році написав і видав «Історію пожежної охорони Біляївського району», і в 2014 році побачила світ його нова книга «Одесса в отблесках пожаров», в якій описуються пожежі в м. Одесі на протязі останніх 150 років.