08 серпня 2018 року біля будови Головного управління ДСНС України в Одеській області відбулася церемонія прощання з Литвяковим Федіром Ізотовичем

Литвяков08 серпня 2018 року біля адмінбудинку Головного управління ДСНС України в Одеській області відбулася церемонія  прощання  з Литвяковим Федором Ізотовичем, полковником внутрішньої служби, ветераном пожежної охорони, Головою Одеської обласної ради Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту.

36 років Федір Ізотович віддав службі в пожежній охороні. Починав службу курсантом Харківського пожежно-технічного училища МВС СРСР, потім – пожежний інспектор МВС Березівського району Одеської області, начальник інспекції держпожежнагляду відділу внутрішніх справ Біляївського райвиконкому Одеської області, інженер відділу держпожежнагляду Управління пожежної охорони УВС Одеського облвиконкому, начальник 3-ї самостійної воєнізованої пожежної частини по охороні Київського району м. Одеси, заступник начальника штабу пожежогасіння УПО УМВС Одеського облвиконкому, заступник начальника відділу держпожежнагляду Управління пожежної охорони УВС Одеського облвиконкому, звільнився з посади заступника начальника Управління пожежної охорони УВС Одеського облвиконкому у 1994 році.

Литвяков Федір Ізотович на посаді помічника начальника Головного управління по роботі з ветеранами на громадських засадах працював з лютого 2006 року. До цього, з 1995 року, очолював обласну ветеранську організацію Управління пожежної охорони Одеської області,

20180808_120719Відійшла у вічність талановита, творча, ініціативна, принципова, порядна, доброзичлива людина з активною громадянською позицією, яка безмежно любила життя та своє рідне місце.   Написав та добився видання 7 книг з історії Одеського гарнізону. А саме: «200 років на лінії вогню», «Спортивні досягнення пожежних Одеси», «Подвиг Ваш безсмертний пам`ять о Вас довіку», «Подвиги пожежних Одеси у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 р.р.», «55 вогняних історій», «Історія Березівської пожежної охорони» та «Чорнобиль наша біль та пам`ять».

Не дивлячись на велику загрузку, Федір Ізотович у 2013 році написав і видав «Історію пожежної охорони Біляївського району», і в 2014 році побачила світ його нова книга «Одесса в отблесках пожаров», в якій описуються пожежі в м. Одесі на протязі останніх 150 років.    Співпрацював  з журналом «Пожежна та техногенна  безпека», місцевими газетами.

Як помічник начальника Головного управління, велику увагу приділяв вирішенню соціальних питань ветеранів. Своїм життям Федір Ізотович подавав приклад мужності, стійкості і мудрості молодому поколінню. Безсмертна душа – безсмертні справи. Про таких широких душею людей кажуть: «Як багато нашого пішло з тобою! Як багато твого залишилося з нами»!

 Світла і вічна пам’ять про Федора Ізотовича завжди залишиться у наших серцях!