Івано-Франківська обласна рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

Лемішка

Голова обласної ради – Лемішка Василь Степанович

полковник внутрішньої служби у відставці

Phone1 067-342-10-27


76000, м. Івано-Франківськ, вул. Івана Франка, 6

Phone1 034-250-80-60; 034-275-04-04

zakarpattya@mns.gov.ua

Радою ветеранів ведеться широка інформаційна та пропагандистська робота спільно з відділом зв’язків з громадськістю Управління постійно висвітлюються питання досвіду  ветеранів та передачі його молодим поколінням рятувальників,  приклади турботи про них. Важливе місце у цьому займають Музей рятувальної служби Прикарпаття з експозиціями в кімнатах історії та висвітлення теми у засобах масової інформації області, зокрема: на обласному телебаченні “Галичина” у відомчій програмі Управління “Народна служба порятунку-101”, яка виходить в ефір щотижня на обласному телебаченні “Галичина” та ОДТРК “Карпати”, а також у відомчому друкованому виданні “Лінія 101”, в якому створено рубрики “Досвід ветеранів на службі сьогодення” та “Турбота про ветеранів”, де щомісячно публікуються замітки про ветеранів та матеріали самих ветеранів і пенсіонерів про роботу пожежно-рятувальної служби Прикарпаття. В Управлінні оформлено Дошку пошани “Наша гордість – ветерани”, а в підрозділах області – стенди про ветеранів, у тому числі про ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та учасників бойових дій і учасників АТО.

Управлінням постійно надається допомога ветеранам та інвалідам у вирішенні соціально-побутових проблем та матеріальна допомога на лікування. Вшановується пам’ять загиблих працівників, їх іменами названо вулиці  в обласному центрі та в населених пунктах де вони народилися. В районних центрах проводяться турніри з футболу на честь пам’яті наших працівників, які загинули при виконанні службового обов’язку. Ветерани постійно запрошуються на культурно-масові і спортивні заходи, де вони виступають перед молоддю, та їм надається право вручати переможцям змагань грамоти, медалі та призи. Щорічно проводяться обласні змагання з пожежно-прикладного спорту пам’яті “Героїв пожежних”, на які запрошуються сім’ї та родини працівників, що загинули при виконанні службових обов’язків.

Проводяться заходи щодо посилення соціального та правового захисту ветеранів та членів їх сімей, підвищення ролі ветеранів у патріотичному, духовно-моральному та культурно-естетичному вихованні працівників підрозділів цивільного захисту. Під час проведення цих заходів ветерани та пенсіонери діляться своїми спогадами та нагороджуються грошовими преміями, відзнаками, грамотами ДСНС, ОДА, Асоціації та Управління, а саме: 16 ветеранів нагороджено відомчими відзнаками, 26 ветеранів нагороджено відзнаками Асоціації, 64 ветерани − Почесними Грамотами, Грамотами і Подяками Асоціації та понад 100 ветеранів нагороджено грамотами ОДА та Управління. Інвалідам та малозабезпеченим ветеранам і пенсіонерам літнього віку видаються продовольчі пайки. Постійно проводиться урочисте привітання ветеранів та пенсіонерів – ювілярів. За місцем проживання відвідуються ветерани, члени сімей померлих і хворих співробітників, учасників ЛНА на ЧАЕС. Організовуються зустрічі керівництва Управління та ветеранської організації з вдовами і родинами працівників, загиблих при виконанні службових обов’язків, організовуються та проводяться панахиди по загиблим та померлим ліквідаторам.

Стало вже традицією запрошувати ветеранів на урочистості з нагоди прийняття Присяги молодими співробітниками після закінчення ними первинної підготовки в навчальному пункті АРЗ СП У ДСНС в області. При виході працівників служби цивільного захисту на пенсію, в обов’язковому порядку проводяться урочисті збори особового складу з врученням їм пам’ятних подарунків та відзнак Управління.

З метою упорядкування обліку історичних відомостей, які фіксують розвиток, діяльність та важливі події у підрозділах області, заведені та ведуться Історичні формуляри, оформлені стенди з історії створення та становлення відповідних підрозділів, висвітлення кращих традицій пожежної охорони, зроблені фотоматеріали щодо роботи особового складу з ліквідації надзвичайних ситуацій, гасіння пожеж, рятування людей. Також у підрозділах на стендах розміщені фотографії колишніх керівників підрозділів з їх короткими біографічними довідками.

При сприянні керівництва Управління  видавництвом “Нова Зоря” надрукована книга Романа Антонюка “Пожежна охорона Івано-Франківщини від минулого до сучасності” та  Богдана Тимківа “Бійці вогняного фронту”, присвячені становленню і розвитку пожежно-рятувальної справи на Прикарпатті.

21 квітня 2013 року, коли на 24-му році життя, виконуючи службовий обов’язок, під час гасіння пожежі, яка виникла в приміщенні колиби „Галицька брама” в місті Івано-Франківську, загинув начальник караулу СДПЧ-1 м. Івано-Франківська, старший лейтенант служби цивільного захисту Ігор Шевчук. За проявлену мужність та героїзм, у відповідності до наказу Голови  Асоціації Віктора Доманського старшого лейтенанта служби цивільного захисту Ігоря Шевчука нагороджено “Орденом − “Честь і слава” (посмертно). Під час поминальних заходів Ігор Оксентюк вручив цю високу нагороду Дмитру Дмитровичу Шевчуку, батькові загиблого. На знак вшанування пам’яті про мужнього вогнеборця Ігоря Шевчука на будинку було встановлено меморіальну дошку поруч із меморіальною дошкою  загиблих героїв-пожежних Т.Бринецького та В.Заяця.

Пенсіонерів і ветеранів часто запрошують педагоги навчальних закладів, щоб діти бодай подумки перенеслися в минуле, почули багато цікавого про діяльність та історію пожежної охорони Прикарпаття, відчули її важливість  та потрібність для людей.