Чернівецька обласна рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

Божевільний

Голова обласної ради – Божевільний Віктор Васильович

полковник служби цивільного захисту у відставці

Phone1 099-445-74-76


58018, м. Чернівці, вул. Комарова, 1а

Phone1 037-258-91-23; ф. 037-224-01-32

prof@mns.cv.ua

На всіх етапах розбудови новостворених структур керівництвом управління активно використовувався життєвий та професійний досвід ветеранів, що сприяло збереженню та примноженню кращих традицій пожежної охорони та служби цивільного захисту. Але ця робота з ветеранами мала несистемний та періодичний характер.

Установчими зборами ветеранів Ради ветеранів 24 вересня 2010 року було затверджено Положення про Раду ветеранів у складі Асоціації. З цього часу діяльність Ради ветеранів здійснюється у тісній взаємодії з Управлінням, його місцевими структурними підрозділами на всій території області.

Активна робота з ветеранами розпочалася зі складання списків колишніх працівників пожежної охорони, цивільної оборони та цивільного захисту краю, наведення ладу в організації роботи на основі Статуту Асоціації та Генеральної угоди про співпрацю з МНС України 2008 року. Очолював Раду ветеранів з 2006 року полковник внутрішньої служби, колишній заступник начальника управління – начальник відділу по роботі з персоналом Управління – Столяр Іван Сергійович.

Кадровик-професіонал, з великим досвідом роботи і знанням усіх, хто пройшов через його руки, Іван Сергійович швидко згуртував навколо себе команду однодумців, опираючись на колектив учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, як найбільш дисциплінований, відповідальний, з досвідом відстоювання своїх законних соціальних, правових, вікових, національно-культурних та інших інтересів. Акцент в роботі був зроблений на вшануванні ветеранів Великої Вітчизняної війни та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Буковинські рятувальники разом з представниками Ради ветеранів з подякою за безцінний подвиг ветеранів відвідували ветеранів Великої Вітчизняної війни: Захарченко Тетяну Петрівну, Говора Михайла Івановича, які частину свого життя віддали службі у пожежній охороні. До ветерана війни – „живої легенди” пожежної охорони краю Степана Трифоновича Туза, особисто завітав начальник Головного управління Едуард Братко. Адже третину свого життя, а саме 33 роки, віддав Степан Трифонович службі у пожежній охороні. Після служби в армії перейшов до служби у пожежній охороні. Без роботи, на якій міг себе повністю реалізувати, жити не міг. І лише у 86 років схаменувся та вийшов на пенсію.

Представники Ради ветеранів не тільки часті гості в Управлінні під час проведення урочистих заходів, але й активно співпрацюють з керівництвом та підрозділами у різних сферах діяльності:

− беруть участь у формуванні та реалізації державної політики щодо вирішення проблемних питань соціального і правового захисту ветеранів, інвалідів, пенсіонерів та членів їх сімей;

− здійснюють заходи щодо підтримки ветеранів війни та інвалідів, визначають ветеранів і інвалідів, сім’ї колишніх працівників, яким необхідна невідкладна допомога, та вживають заходів в покращенні їх медичного, соціально-побутового обслуговування, вирішення соціально-економічних проблем сьогодення;

− організовують та проводять щорічні огляди-конкурси діяльності осередків ветеранської організації з підготовкою матеріалів для їх розгляду на спільних засіданнях керівництва підрозділів цивільного захисту і правління обласної ветеранської організації з прийняттям відповідних рішень;

− ведуть реєстр членів обласної Ради ветеранів, вивчають особові справи колишніх працівників для успішного здійснення моніторингу їх соціальних проблем та формування, на основі проведеного аналізу, відповідної бази даних.

Крім цього, представники Ради ветеранів беруть участь у проведенні урочистих заходів щодо вшанування ветеранів та інвалідів з нагоди державних і відомчих свят, ювілейних дат, подій та виходу на заслужений відпочинок ветеранів служби цивільного захисту; ритуальних заходів при похованні ветеранів, а також у заохоченні ветеранів та осіб рядового і начальницького складу державними, відомчими та громадськими відзнаками за їх вагомий внесок у справу виховання молодих спеціалістів, молоді і підростаючого покоління в дусі національно-патріотичного ставлення до державної справи.

Керівництво Управління та Ради ветеранів області вшанували Боргена Петра Дмитровича, колишнього водія пожежного автомобіля, який у липні  2015 року відсвяткував свій 90-літній ювілей. Брав участь в боях у складі бойового підрозділу 2-го Українського фронту, визволяв Угорщину, Польщу, Чехословаччину, Австрію і завершив війну в Берліні. З 1952 року Петро Дмитрович присвятив боротьбі із вогнем, віддав ще 37 років життя.

На сьогоднішній день у складі Ради ветеранів створено осередки у Вижницькому, Хотинському та Сокирянському районах області, які відповідно очолили ветерани Юрій Чорней, Іван Томка та Василь Бурчаківський. Ці офіцери, яким співслужбовці довірили свої долі після спільних років служби, організовують і проводять заходи з ветеранами та інвалідами щодо створення і належного функціонування в кожному підрозділі цивільного захисту місцевих ветеранських організацій, проводять інтегровану з бойовими підрозділами роботу щодо використання мудрості й досвіду фахівців пожежної справи у сучасному тактичному бою з пожежами та надзвичайними ситуаціями. Не забувають вони і про святкові ювілейні дати в житті своїх товаришів, вітаючи їх від колективу рятувальників району та області.

Окрема сторінка в діяльності Ради ветеранів − сприяння залученню ветеранів до їх посильної трудової, громадської діяльності, участі в спортивних заходах Управління, з метою пропаганди високих досягнень наших працівників у пожежно-прикладному спорті та інших видах спорту. Критий спеціалізований спортивний комплекс, збудований руками теперішніх ветеранів, сприяє удосконаленню професійних навичок сучасними рятувальниками, забезпечує щорічне проведення Чемпіонатів України з пожежно-прикладного спорту серед команд системи ДСНС, організації та проведенню різноманітних обласних змагань серед працівників підрозділів області.

Члени ветеранської організації не тільки із задоволенням беруть участь у суддівстві змагань, а й діляться секретами своїх індивідуальних та командних спортивних досягнень, навчають рятувальників прийомам ефективного використання засобів гасіння, техніці швидкого підняття на палаючі поверхи будівель, серед них майстер спорту Микола Меленчук; кандидат в майстри спорту Октавіан Костенчук, а також Микола Тодеренчук, Василь Сопівник, Святослав Поляков, Віктор Приймак та інші.

17 вересня 2009 року в день професійного свята – Дня рятівника, урочисто відкрив свої двері Музей пожежно-рятувальної справи при Управлінні. Сьогодні Музей є центром вивчення історії створення, функціонування і розвитку підрозділів цивільного захисту краю. Колишні працівники проводять роботу щодо відродження та подальшого розвитку історико-культурної спадщини, належного функціонування Музею, надають посильну допомогу у поповненні його історичними матеріалами і експонатами. При Музеї функціонує Клуб ветеранів, який забезпечує можливість кожному бажаючому, прийти і взяти участь у дискусіях, які завжди супроводжують зустрічі побратимів. За участю керівництва Управління проводяться урочисті заходи з нагоди знаменних дат і подій із залученням членів Ради ветеранів.

Постійні відвідувачі Музею – школярі та студенти навчальних закладів міста і області, котрі, визначаючись з майбутньою професією, іноді під впливом побаченого, приймають рішення щодо свого майбутнього − рятуванню людей. У свою чергу, Краєзнавчий музей міста проводить на базі Музею семінари з працівниками музейної справи, надає методичну та документальну допомогу в оформленні тематичних виставок та експозицій. У 2011 році, до 25 роковин Чорнобильської трагедії, у Музеї за сприяння ветеранів облаштовано меморіальну кімнату присвячену героїчному подвигу наших земляків – пожежних.

Спільно з керівництвом Управління Рада ветеранів щорічно організовує поминальні заходи та вшанування героїв-ліквідаторів, членів сімей загиблих та померлих від променевої хвороби працівників. Завжди для них знаходяться слова підтримки, вдячності, захоплення їх самовідданістю, героїзмом та виконаним з честю обов’язком, а також і посильна благодійна фінансова допомога.

Підрозділ ліквідаторів-чорнобильців, який входить до складу Ради ветеранів окремою „бойовою” одиницею, очолює полковник вн. сл. Віктор Лодзинський. Під його керівництвом ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС достойно відстоюють свої законні, надані державою соціально-правові гарантії, підтримують сім’ї померлих працівників та потребуючих допомоги, проводять заходи з героїко-патріотичного виховання підростаючого покоління, учнів, студентів, молодих спеціалістів служби цивільного захисту; пропаганди основ здорового й безпечного способу їх життя, сприяють створенню соціально-престижного образу вогнеборця-рятівника та популяризації нашої професії.

Рада ветеранів залучає ветеранів, працівників Управління та членів їх сімей, до аматорського і професійного мистецтва, участі у фестивалях, оглядах-конкурсах художньої самодіяльності, які проводяться в органах і підрозділах цивільного захисту. У 2007 році при Головному управлінні було створено вокально-інструментальний ансамбль „Черемош”. Нині керує ним член Ради ветеранів старший прапорщик служби цивільного захисту Людмила Тарасюк, а соліст ансамблю − пенсіонер Михайло Цікул, по істині є „золотим голосом” Буковинського краю. Ансамбль „Черемош” – неодноразовий номінант і лауреат багатьох Фестивалів героїко-патріотичної пісні серед працівників органів і підрозділів цивільного захисту. Протягом 2010-2015 років наші таланти брали участь у столичному Дні Європи спільно з ДСНС під гаслом: „Зробимо життя безпечним” та у Всеукраїнському фестивалі бойового гопака „Козацькі забави”.