Хмельницька обласна рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

Гриник

Гриник Сергій Павлович

майор внутрішньої служби у відставці

Phone1 097-299-07-66


29000 м. Хмельницький вул. Героїв Чорнобиля, 1/2

Phone1 038-266-45-23; ф. 038-270-35-54

odsokc@mns.km.ua

Рада ветеранів створена  та зареєстрована Головним управлінням юстиції у Хмельницькій області від 27.12.2007 року за № 334. В даний  час ведеться робота щодо перереєстрації Ради ветеранів у зв’язку із зміною назви. З 2007 року по 2012 рік Раду ветеранів очолював колишній начальник Головного Управління генерал-майор сл. цз. Томчишин Петро Дем’янович.  Своєю діяльністю Томчишин П.Д. вніс значний внесок в діяльність ветеранської організації. У червні 2008 року була проведена семінар-нарада з головами рад ветеранських організацій органів та підрозділів системи МНС. За його участі була збудована та відкрита на території Головного управління каплиця Пресв’ятої Богородиці „Неопалимої Купини”. Також була проведена певна робота  по облаштуванню кімнати по роботі з ветеранами та пенсіонерами.

Рада ветеранів постійно бере участь у спільних заходах із вшанування ветеранів та інвалідів, працівників ДСНС  з нагоди державних свят, знаменних дат і подій та виходу ветеранів на пенсію, а також у розгляді на спільних засіданнях пропозицій щодо заохочення їх державними, відомчими і громадськими відзнаками за вагомий їх внесок у справу виховання молодих спеціалістів у дусі патріотичного ставлення до державної справи. На даний період Рада ветеранів нараховує 293 членів організації, до її складу входить 22 осередки.

Керівництвом головного управління спільно з Радою ветеранів проводиться робота щодо поліпшення соціального захисту ветеранів і пенсіонерів, а також забезпечення виховного впливу на молодих працівників, формування у них високих професійних та моральних якостей і відповідного ставлення до службової діяльності. Створені належні умови для роботи ветеранської організації. У 2015 році Раду ветеранів було забезпечено необхідною  комп’ютерною технікою, підключено  інтернет та електронну пошту. У кожному підрозділі цивільного захисту створені належні умови для функціонування кімнат (куточків) бойової і трудової слави, досвід роботи з ветеранами і молодими спеціалістами, обладнані тематичні експозиції “Обпалені війною Афганістану”,  “Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС”, “Ветеран”, “Країну заслонили собою”, „Очільники підрозділів”тощо. Здійснюється вітання ветеранів з нагоди днів народжень, державних та професійних свят. Для зміцнення контактів та використання  позитивного досвіду регулярно запрошуються ветерани для участі в проведенні урочистостей, загальних зборів рядового і начальницького складу, тематичних вечорів, оглядів конкурсів професійної майстерності та художньої самодіяльності. Проводиться соціальний супровід членів Ради ветеранів для подолання їх життєвих труднощів, надання моральної та матеріальної допомоги. Постійно надавалась допомога щодо поліпшення матеріально-побутових умов ветеранів в ремонті житла, упорядкування місць поховання близьких та рідних, придбання палива, заготівлі овочів тощо. Забезпечено всебічне сприяння обслуговуванню ветеранів у лікувально-профілактичних закладах.

На базі виставки пожежно-рятувальної служби  у 2014 році було створено музей Чорнобиля. У 2014році за зверненням Хмельницької обласної ради ветеранів до Хмельницької міської ради та відповідно до її рішення, в новому масиві м. Хмельницького було  присвоєно назви  чотирьох вулиць іменами пожежних-чорнобильців, а саме: Ігнатенка В.І.,  Правика В.Т., Кібенка В.М., Ващука М.В. Безпосередньо займався цією справою ветеран СЦЗ

Радою ветеранів у 2014-2015 р.р.  були направлені  відповідні колективні звернення на адресу Мінсоцполітики, Міністерства фінансів України, керівництву ДСНС України, депутатам Верховної та обласної Рад щодо відновлення пільг пенсіонерам державної пожежної охорони у зв”язку з введенням в дію Кодексу цивільного захисту України та відміни Закону «Про пожежну безпеку України». Впродовж 2014-2015 р.р. ветеранам надана соціальна допомога в сумі  8 тисячі 600 гривень  (вісім тисяч шістсот гривень).

Ветеранами Томчишиним П.Д., Янішеним В.І, Сибігою П.П. і Ларіною В.В. був підготовлений та надрукований  перший том книги «Історія пожежно-рятувальної  справи Хмельниччини» в кількості 250 примірників. В Міжнародний день громадян літнього віку  проводяться зустрічі ветеранів та співробітників Головним управлінням з найстаршими ветеранами пожежної охорони Хмельниччини. Останнім надається допомога  у вирішенні нагальних проблем. Ветеранська організація співпрацює із місцевими засобами масової інформації з висвітленням проблем життєдіяльності ветеранів та інвалідів.

Забезпечено належний облік ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей померлих ветеранів війни, членів сімей загиблих осіб рядового і начальницького складу при виконанні службових обов’язків; осіб рядового і начальницького складу, які стали інвалідами в наслідок контузії, поранення, каліцтва або захворювання при виконанні службових обов’язків, ліквідації надзвичайних ситуацій, їх наслідків; одиноких ветеранів, інвалідів, та створення постійного їх Реєстру в установленій формі. Своєчасно поновлюються данні щодо змін як у цілому, так і персонально по кожному ветерану та інваліду, які перебувають на обліку.

Вживаються заходи щодо збереження цілісності і єдності ветеранського руху, підвищення його ролі у формуванні особистості та професіоналізму серед молодих спеціалістів служби цивільного захисту. Триває робота щодо збору, узагальнення та підготовки історичних матеріалів.

Радою ветеранів проводяться  семінар-наради, конференції, збори ветеранів і інвалідів з розгляду питань щодо діяльності  обласної ветеранської організації та місцевих осередків, обміну досвідом роботи та визначенням актуальних напрямків подальшої їх роботи, здійснюється ретельний аналіз стану роботи з ветеранами та інвалідами.