Херсонська обласна рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

Шевченко

Голова обласної ради – Шевченко Тетяна Никифорівна

підполковник служби цивільного захисту у відставці

Phone1 095-134-82-07


73022, м. Херсон, вул. Молодіжна, 6

Phone1 055-245-48-29; ф. 055-242-28-31, 

кherson@mns.gov.ua

Рада ветеранів була створена у 1998 році, а з грудня 2005 року увійшла до системи МНС України й активно співпрацює з керівництвом Головного управління по відродженню героїко-патріотичного виховання молодих спеціалістів служби цивільного захисту за участю начальницького складу органів і підрозділів, історико-культурної спадщини пожежної охорони та пожежно-рятувальної служби цивільного захисту Херсонщини.

Головним управлінням проводиться відповідна робота щодо посилення взаємодії з ветеранськими організаціями, яка спрямована на поліпшення соціального захисту ветеранів та пенсіонерів, використання їх життєвого досвіду у справі виховання молодих співробітників, закріплення їх на службі, виховання у них поваги і любові до професії відважних − пожежного-рятувальника. Жодне свято не проходить без тих, хто свого часу доклав чимало зусиль задля розбудови пожежно-рятувальної служби Херсонщини. В основу роботи Ради ветеранів покладено патріотичне виховання, яке є важливим державним завданням на Херсонщині.

Наша область територіально межує з тимчасово анексованим Кримом та знаходиться неподалік від Донецької і Луганської областей, де проходять воєнні дії. Не можна всього передбачити наперед, але слід бути напоготові до різних ситуацій. І для відбиття можливої агресії необхідно виховувати своїх патріотів. І робити це слід на прикладах воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, які виконували поставлені завдання з елементами героїзму.

Від Головного управління ветерани щоразу отримують те, що їм потрібно сьогодні  – продукти харчування, а від Асоціації − вітальні листівки. У привітанні є такі слова: “Схиляємо голову перед Вашою мудрістю та героїзмом. Доземний Вам уклін і сердечна вдячність за подвиг та самовіддану працю в ім’я миру, незалежної України і прийдешніх поколінь”. Під пильною увагою Головного управління перебуває понад 100 чоловік, які мають статус інваліда різних категорій, також діти-війни, члени сімей ветеранів і співробітників. Головне, що ці люди не залишаються без уваги і крім теплих побажань здоров’я, відчувають реальну турботу, увагу і практичну допомогу від рятувальників Херсонщини.

Минає три десятиліття, а Чорнобильська трагедія залишається в пам’яті всього людства. День вшанування учасників цієї події є особливим. Бо весь світ знає і пам’ятатиме, що першими вступили в боротьбу з  атомом саме пожежні. І завдяки їм пожежа була ліквідована та не перекинулася на сусідній енергоблок. Від херсонського гарнізону пожежної охорони у ліквідації наслідків аварії взяли участь 102 співробітники, які у забрудненій зоні сумлінно виконували свої службові обов’язки.

З нагоди 20-ї річниці аварії на ЧАЕС у 2006 році на фасаді Головного управління в присутності особового складу та за участю керівництва обласної державної адміністрації, обласної ради, міського виконавчого комітету та  Ради ветеранів відкрито гранітний пам’ятник працівникам пожежної охорони, які брали участь у заходах з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. На цей захід були запрошені і вшановані Почесними грамотами, Подяками та квітами учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС підрозділів цивільного захисту.

26 квітня 2010 року в смт. Іванівка Херсонської області на будинку, де народився і виріс колишній начальник караулу ВПЧ–6 по охороні м. Прип’ять лейтенант вн. сл. Кібенок В.М., встановлено пам’ятну меморіальну дошку, а центральну вулицю Леніна перейменовано на вул. імені Кібенка. За ініціативи Ради ветеранів та керівництва Головного управління виготовлено і встановлено в адмінбудівлі фотостенд “ВЕТЕРАНИ”, на якому представлені фотокартки ветеранів, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, чим відзначена їх роль і здобутки  у становленні та розвитку пожежної охорони. І це має важливе значення для  патріотичного виховання і передачі досвіду молодому поколінню пожежно-рятувальної справи.

У 2015 році у Головному управлінні проведено ще один дієвий захід. Відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної  політики щодо патріотичного виховання молоді, бережного відношення до навколишнього природного середовища, з представниками громадських формувань області обговорили проблеми збереження екосистем за темою: “Попередження пожеж на території біосферного заповідника “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна та прилеглих до нього територіях”. До участі у заході були запрошені представники громадських об’єднань, які опікуються захистом природних екосистем, представники біосферного заповідника, обласного управління лісового та мисливського господарства, засобів масової інформації і звичайно ветерани та пенсіонери.