У Чернігові відбулася презентація книги Миколи Шкарабури «Доля. Вогнеборець. Спогад.»

DSC_002522 травня в актовому залі 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Чернігівській області відбулася презентація автобіографічної книги «Доля. Вогнеборець. Спогад.» очільника пожежно-рятувального гарнізону Чернігівщини (з 1992 по 1994 роки), досвідченого командира, заслуженого працівника освіти України, науковця, генерал-майора внутрішньої служби у відставці, Вогнеборця з великої літери, ректора Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, який впродовж більше 12 років очолював навчальний заклад, а нині передає свій досвід молодому поколінню рятувальників, перебуваючи на посаді професора кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт, Миколи Григоровича Шкарабури.

DSC_0018У презентації взяли участь керівництво Управління ДСНС України у Чернігівській області, ветерани пожежної охорони, товариші по службі, випускники ЧІПБ, родичі та друзі автора, а також шанувальники його творчості.

Микола Григорович, як завжди, продемонстрував новаторський підхід, відмовившись від традиційного проведення подібних заходів. Презентуючи книгу, автор прочитав власний вірш та запросив до відкритого живого діалогу, поділився незвичайними подіями, які надихали його на творчість та автобіографічними історіями, що лягли в основу книги.

DSC_0073Професійне становлення Миколи Шкарабури розпочалося у 1969 році, коли він успішно склав іспити до Львівського пожежно-технічного училища. Допомогла гарна спортивна підготовка і надзвичайна цілеспрямованість. Курсант М. Шкарабура навчався з азартом та великою жагою до знань.

З часу завершення навчання у пожежно-технічному училищі (1972 рік), М. Шкарабура понад два десятки років віддає практичній роботі. За цей період він проходить кар’єрне становлення від інспектора держпожнагляду Новгород-Сіверського районного відділу внутрішніх справ до начальника Управління пожежної охорони Чернігівської області. Бойові будні, якими пройшов вогнеборець, загартували та зробили його справжнім професіоналом, на DSC_0050рахунку якого тисячі ліквідованих пожеж та чимало нагород за бездоганну службу.

Найдорожчими для генерала Шкарабури є медалі «За відвагу на пожежі». Таких він має дві. На початку 1995 року тоді ще чернігівському полковнику Шкарабурі запропонували поділитися набутим багатим досвідом із наступними поколіннями вогнеборців та очолити Черкаське пожежно-технічне училище.

Досвідчений практик Микола Шкарабура за короткий термін зміг розробити і втілити процес трансформації пожежно-технічного училища в інститут, який здійснював освітню діяльність спочатку за третім рівнем акредитації, а з липня 2002 за найвищим – четвертим рівнем.

DSC_0057Загалом під умілим керівництвом М. Шкарабури в навчальному закладі відбулося чимало прогресивних змін: сформована наукова школа з удосконалення та розробки пожежно-технічного озброєння та обладнання, зокрема зразків протипожежної імпульсної техніки; навчальний процес зорієнтовано на практичну спрямованість; відкрито ад’юнктуру; створено факультет заочної форми навчання; залучено до викладацької діяльності висококваліфікованих спеціалістів, які мали вчені ступені та звання; розпочато випуск вісника «Вогнеборець»; перед в’їздом до інституту споруджено стелу; відкрито Народний музей; розпочато підготовку студентів на контрактній основі; реконструйовано монумент Героям Чорнобиля, відкрито стелу, присвячену найкращим спортсменам інституту; DSC_0074Вчена рада ЧІПБ отримала право ухвалювати рішення щодо присвоєння вченого звання «доцент»; побудовано спортивний комплекс; введено в експлуатацію базу газодимозахисної служби; модернізовано курсантську їдальню та організовано самостійне виробництво хлібопекарських виробів; відкрито електронну бібліотеку; розпочато міжнародну співпрацю з провідними профільними навчальними закладами пожежного спрямування та багато іншого.

Всі, хто знайомий з М. Шкарабурою, знають, що він ніколи не зупиняється на досягнутому, і до себе вимогливий набагато більше, ніж до оточуючих. А ще Микола Григорович доволі романтичний, адже захоплюється фотографією, любить пісню, поезію та вже багато років пише вірші і має у своєму творчому доробку не одну збірку.

DSC_0080Презентація пройшла у теплій атмосфері, присутні отримали задоволення від переказаних автором уривків, а культурна спадщина рідного краю поповнилася чудовою книгою про становлення особистості й відданість професії.

Наприкінці заходу відбулася автограф-сесія, а присутні із словами вдячності вітали автора.