Тернопільська обласна рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

Осуховський

Голова обласної ради – Осуховський Степан Михайлович

полковник внутрішньої служби у відставці

Phone1 


46011, м. Тернопіль, вул. Лесі Українки, 6

Phone1 035-243-00-01;  ф. 035-251-00-01

ternopil@mns.gov.ua

Ветерани та пенсіонери пожежної охорони області постійно беруть активну участь у розбудові пожежно-рятувальної служби. Їх потенціал і життєвий досвід слугують взірцем у патріотичному, духовно-моральному та професійному зростанні молодого поповнення. Тернопільську обласну організацію ветеранів та пенсіонерів створено 3 лютого 2006 року. Її першим керівником став ветеран пожежної охорони Шилівський Богдан Михайлович. З 18 березня 2013 року ветеранську організацію очолив ветеран служби цивільного захисту Осуховський Степан Миколайович. На даний час на обліку організації перебувають 376 ветеранів і пенсіонерів пожежної охорони та служби цивільного захисту.

З того дня, як на Чорнобильській АЕС вибухнув реактор, в України розпочався новий етап в історії, зокрема і в пожежній охороні. Щоб увіковічнити безсмертний подвиг героїв-чорнобильців, за ініціативи ветеранської організації, громадськості, 26 квітня 2007 року в Бережанському РВ Управління МНС України в Тернопільській області відкрито меморіал „Героям Чорнобиля”. На відкритті були присутні представники духовенства, які освятили меморіал, керівники органів місцевої влади, ветерани-чорнобильці, особовий склад Управління та структурних підрозділів області, гості та жителі міста і району.

Того ж року на подвір’ї Головного управління за підтримки ветеранської організації було споруджено пам’ятник святому Флоріану, якого вшановують у багатьох країнах. За біблейськими мотивами, святий великомученик Флоріан завжди вставав на захист простих людей. Здавна вірили, що цей святий оберігає поля та домівки від вогню і зображали його з кухликом води. І до сьогодні вірять, що святий Флоріан є покровителем і охоронцем пожежників.

22 квітня 2008 року в м. Чорткові за ініціативи ветеранської організації на території Чортківського райвідділу УМНС України в Тернопільській області було освячено пам’ятник „Жертвам Чорнобильської катастрофи”. Трьохметровий монумент авторства скульптора Дмитра Мулярчука зображує ліквідатора аварії, який мужньо кидається в бій із стихією, незважаючи на те, що немає одягу та спорядження. Це символізує беззахисність людей проти руйнівної сили атому. Для монументу обрано місце невипадково, адже саме на Чортківщині дев’ять населених пунктів постраждало від Чорнобильського лиха – це найбільше з усіх районів області.

26 квітня 2011 року за підтримки ветеранської організації в м. Шумськ на  території Шумського районного сектору УМНС України в Тернопільській області було відкрито пам’ятник пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

Крім зазначеного, ветеранською організацією на території обласного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, за власні кошти, було споруджено каплицю „Пресвятої Богородиці Неопалима Купина”. 17 вересня 2014 року, з нагоди Дня рятівника та Дня вшанування образу Пресвятої Богородиці Неопалимої Купини в Тернополі каплицю урочисто відкрили та освятили. Ікона Божої Матері „Неопалима Купина” є святинею для тих, хто бореться з вогнем, захисницею від пожеж та блискавок і особливим образом Пресвятої Богородиці, який допомагає вогнеборцям у їх небезпечній роботі.

У 1988 році за активної участі ветеранів та пенсіонерів на базі Відділу державної пожежної охорони створена пожежно-технічна виставка.  За допомогою різноманітних експонатів, макетів та діорам вони мають змогу поринути в історію створення пожежної охорони, переглянути фотовітрини зі світлинами ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та працівників пожежної охорони, нагороджених медаллю „За відвагу на пожежі”, та багато іншого.

Зблизька оцінити бойові будні професійних рятувальників і роботу підрозділів місцевої пожежної охорони. Виставка сприяє популяризації пожежно-рятувальної справи, пропаганді традицій пожежної охорони та добровільних пожежних формувань. Допомагає отримати знання, які стануть у пригоді людині правильно діяти в екстремальній ситуації, а можливо й врятують найцінніше – її життя. Щороку експозицію відвідують близько 700 чоловік. Частими гостями тут бувають вихованці дитячих садків, учні, студенти навчальних закладів, представники підприємств, установ, організацій та органів влади. Бували тут й іноземні делегації з Польщі, Італії, США, Канади та інших країн. Свідченням того, що експозиції і справді цікавлять та вражають екскурсантів є численні записи у книзі відгуків.

Пожежно-рятувальна служба Тернопільщини поступово оновлюється. Зводяться новобудівлі пожежних депо, проводиться робота з реконструкції вже діючих. На всіх етапах розбудови новостворених структур керівництвом активно використовується життєвий та професійний досвід ветеранів, що сприяє збереженню та примноженню кращих традицій пожежної охорони та служби цивільного захисту.