Сумська обласна рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

Луцюк

Голова обласної ради – Луцюк Микола Васильович

полковник у відставці

Phone1 050-105-85-88


40016, м. Суми, вул. Сергія Табали, 70

Phone1 ф. 054-266-55-95

sumy@mns.gov.ua

В основу діяльності Сумської ветеранської організації була покладена організація роботи щодо виконання вимог статуту Асоціації, Генеральної угоди про партнерство і співробітництво між Асоціацією і ДСНС, наказів ДСНС України та Асоціації. Постійно проводиться та корегується облік ветеранів та пенсіонерів. Взято на облік 7 ветеранів – штабів Цивільної оборони області.

При взаємодії з підрозділами, юрисконсультами, центром охорони здоров’я проводяться заходи і надається допомога у вирішенні проблемних питань ветеранів по наданню їм медичної та правової допомоги в закладах охорони здоров’я області. Тільки за 2015 рік надана допомога 30 ветеранам. В межах своєї компетенції Управління та підрозділи надають посильну допомогу ветеранам та пенсіонерам, які перебувають у скрутних життєвих обставинах.

Тільки у 2015 році  ветеранською організацією надана допомога тяжко-хворому ветерану Гаврилову О.Г., в сумі 4.0 тис. грн. на лікування. За рахунок фонду депутата міської ради надана допомога для придбання ліків ветерану Листопаду М.І. та на придбання дров ветерану Деддіку В.Ю. На даний час у підрозділах області працевлаштовані 10 чоловік з числа колишніх працівників , які надають неоціненну допомогу молодим фахівцям. У 2015 році прийнято з навчальних закладів та призначено на посади 14 молодих спеціалістів. З метою оптимізації процесу їх адаптації до умов служби над ними розпочато  наставництво із числа досвідчених фахівців та працюючих ветеранів.

Особовим складом підрозділів та ветеранами проводиться робота по висвітленню досвіду роботи ветеранів, турботи про них, діяльності музеїв, виставок, кімнат та куточків історії, питання участі ветеранів в роботі засобів масової інформації області. Тільки за 2015 рік в засобах масової інформації проведено  більше трьохсот радіотелепередач та публікацій у пресі. В області в усіх 19 підрозділах Управління створені і діють кімнати та куточки з історії героїчних буднів пожежної охорони, цивільної оборони, МНС та ДСНС України.

В Управлінні проводиться робота по удосконаленню функціонування пожежно-технічної виставки, створеної у 1992 році, як центру з навчання робітників, службовців, студентів, учнів правилам пожежної безпеки та пропаганди трудових і бойових традицій пожежної охорони Сумщини. В цілому за час роботи пожежно-технічної вставки її відвідали понад 2731 людина та проведено 128 екскурсій.

Ветеранськими організаціями разом з Управлінням та підрозділами проводяться заходи по вшануванню ветеранів, які звільняються та виходять на пенсію. На загальних зборах їм вручаються квіти, цінні подарунки та пам’ятні адреси. Фотоматеріали урочистостей передаються до пожежно-технічної виставки. Також були організовані урочистості з нагоди 80 річчя Костенко С.П., 70-річчя ветеранів Лепетюхи П.Ф., Марченко А.Д. За період з 2013 року нагороджено відзнаками Асоціації 47 ветеранів і пенсіонерів.

З метою покращення роботи ветеранських організацій  з підрозділами в Управлінні щоквартально на службовій нараді, при начальнику, проводиться аналіз роботи керівного складу  та підрозділів з питань, що стосуються роботи з ветеранами.

З метою патріотичного виховання молоді, підростаючого покоління та учнівської молоді, подальшого розвитку молодіжного руху у сфері цивільного захисту в обласному центрі створений Дитячо-юнацький клуб рятувальників „Барса”, який є регіональним представником Всеукраїнського дитячо-юнацького руху „Школа безпеки” в Сумській області. Клуб працює з 1998 р. Щороку в заходах клубу рятувальників „Барса” бере участь понад 3500 дітей, які удосконалюють навики рятування людей на воді, надання медичної допомоги, пожежної безпеки та рятувальної справи.