Свій 80-річний ювілей відсвяткував ветеран пожежної охорони Пассерман Альберт Борисович

20191008_12404308 жовтня 2019 року святкував свій 80-річний ювілей  ветеран пожежної охорони Пассерман Альберт Борисович. Одеська обласна рада ветеранів та керівництво ГУ ДСНС привітали ювіляра та вручили йому Пам’ятну адресу.

Службу в пожежній охороні Альберт Борисович розпочав у 1957 році у Харківському пожежно-технічному училище  МВС СРСР. Після закінчення ХПТУ у 1960 році лейтенанта Пассермана А.Б. було призначено на посаду начальника караулу СВПЧ-5 МВС з охорони Іллічівського району м. Одеси. Сам Альберт Борисович був кандидатом у майстри спорту з боротьби «самбо», чемпіоном КФК «Динамо», учасником республіканських і міжнародних змагань. Він також приділяв важливу увагу професійному пожежно-прикладному спорту і загальній боєздатності караулу, – його караул був відмінним.

За досягнуті успіхи у службі з березня 1967 року Пассермана А.Б. було призначено заступником начальника СВПЧ-5 з охорони Іллічівського району м. Одеси. Разом з професіоналами він ще займався підготовкою прикладників дружини юних пожежних, яка також приймала участь у всіх змаганнях.

20191008_124533Був активним членом літературної студії. Приймав участь у багатьох літературних конкурсах, які проводило МВС СРСР та УРСР. У 1970 році став лауреатом поетичного конкурсу, який проводився спілкою письменників і МВС СРСР, де отримав 3-тю премію.

З 1973 року А.Б. Пассермана призначено старшим інспектором відділу служби і підготовки УПО УВС області, потім – черговим по місту, заступником начальника штабу пожежогасіння 1-го розряду і, нарешті, заступником начальника відділу служби і підготовки УПО УВС. Як заступнику начальника відділу, йому було доручено підготувати збірну команду з ППС області. Молодий тренер В.Є. Корсунський разом вже з досвідченим майором А.Б. Пассерманом підбирали й готовили новий склад збірної команди. У 1980 році збірна команда Одеси вирушила на черговий чемпіонат УРСР з ППС, який проводився у Донецьку, де збірна команда з ППС Одеської області стала чемпіоном УРСР. До Одеси було привезено два перехідних кубки, сім золотих, дев’ять срібних та п’ять бронзових медалей.

У 1982 році А.Б. Пассерман брав участь у Всесоюзному поетичному конкурсі ГУПО МВС СРСР, на якому його поема «Принимаем огонь на себя» удостоєна 2-ї премії і включена у загальний збірник «Грани огня» (Москва, 1982)

20191008_124549У 1985 році А.Б. Пассерман звільнився зі служби у званні підполковника за станом здоров’я. Пожежній службі він присвятив 28 років, але серцем він завжди з пожежними. На святкових зустрічах читає свої вірші про героїчні подвиги пожежних. Продовжує літературно-поетичну діяльність.

У 2009 році А.Б.Пассерман приймав участь у поетичному конкурсі – фестивалі «Пушкинская осень в Одессе», у якому за підсумками інтернет-вибору став переможцем першого туру.

За самовіддану працю, досягнуті успіхи у службовій діяльності Альберт Борисович нагороджувався медалями «За бездоганну службу МВС» І,ІІ,ІІІ ступеню, ювілейною медаллю «50 років радянської міліції» та іншими. Почесними грамотами МВС СРСР, МВС УРСР, ГУПО МВС УРСР, УПО і УВС області, безліч подяк, грошових премій і цінних подарунків.

Побажаємо ювіляру міцного здоров’я і довгих щасливих років життя.