Рятувальники Кіровоградщини вшанували пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

фото 426 квітня в Україні відзначають сумні роковини аварії на Чорнобильській АЕС. Серед тих, хто першими намагався приборкати атомного монстра, були 10 тисяч кіровоградців. І оскільки наслідком вибуху стали пожежі, працівники пожежної охорони Кіровоградщини у складі зведених загонів працювали у Чорнобилі увесь час, поки тривали роботи з ліквідації наслідків катастрофи.

Начальник Управління ДСНС в області полковник служби цивільного захисту Віталій Миронюк, особовий склад Управління ДСНС України в області й учасники ліквідації аварії на ЧАЕС – працівники та ветерани і пенсіонери служби – зібралися фото 2біля меморіальної дошки на фасаді будівлі Управління, щоб вшанувати побратимів-чорнобильців, покласти до підніжжя квіти.

Як наголосив начальник Управління ДСНС України у Кіровоградській області полковник служби цивільного захисту Віталій Миронюк у своєму зверненні до чорнобильців-ліквідаторів, Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим – аж надто гірким був той урок для жителів планети і тому мусимо зробити усе можливе, щоб не допустити повторення.

Також рятувальники, ветерани і пенсіонери взяли участь у загальноміських заходах, які, традиційно, проходили біля пам’ятника «Жертвам Чорнобиля» в обласному центрі. У складі колон разом з очільниками міста та області, героями-ліквідаторами, активною молоддю, працівники Служби фото 3порятунку області пройшли маршем від площі Героїв Майдану до меморіалу в пам’ять про ті події та героїв, які ціною власного життя врятували нас від смертельної небезпеки.

Хвилиною мовчання громада вшанувала пам’ять тих, хто загинув від впливу «мирного» атому. Нинішнє покоління рятувальників шанує подвиг своїх колег-вогнеборців, на знак чого були покладені квіти до підніжжя пам’ятника «Жертвам Чорнобиля» та організована почесна варта.