Рада ветеранів Черкаського Інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля ГО ВАВВ та СЦЗ

ЗаїкаГолова обласної ради – Заїка Петро Іванович

полковник внутрішньої служби у відставці

Phone1 ______________


18034, м. Черкаси, вул. Онопрієнка, 8

Phone1 (047) 255-09-09; (047) 255-09-44

fire@fire.ck.ua

 

Рада ветеранів створена 20 жовтня 2004 року (наказ по Інституту від 20.10.2004 № 523). Зареєстровано Раду 27 листопада 2012 року. Станом на 1 січня 2016 року чисельність Ради − 133 ветерани.

 Усі ветерани, пенсіонери та інваліди взяті на облік та перебувають у зоні постійної уваги керівництва Інституту. Ветеранська організація створена волевиявленням ветеранів і пенсіонерів навчального закладу та діє на основі єдності їх інтересів для реалізації мети і завдань, передбачених Статутом Асоціації.

З метою надання відповідної допомоги у розв’язанні проблемних питань, моральної підтримки ветеранів та сімей померлих ветеранів, постійний і перемінний склад Інституту постійно відвідує зазначену категорію за місцем їх проживання, надається допомога в упорядкуванні місць поховань померлих ветеранів та членів їх сімей, в організації ритуальних заходів при похованні ветеранів навчального закладу. Під постійною увагою керівництва Інституту було питання щодо житлового забезпечення ветеранів, а також проблемні питання щодо медичного їх забезпечення.

У віснику Інституту „Вогнеборець” висвітлюється діяльність ветеранської організації, проблеми та поради ветеранів молодим фахівцям служби цивільного захисту. Періодично надається інформація до журналу „Пожежна та техногенна безпека” для висвітлення інформації щодо ветеранів навчального закладу. Члени Ради ветеранів запрошуються та залучаються до участі у проведенні окремих занять зі службової підготовки, загальних зборів з підведення підсумків службової діяльності, тематичних вечорів та урочистих заходів. Ветерани неодноразово проводили тематичні заняття з історії розвитку та традицій  навчального закладу для структурних підрозділів Інституту.

Рада ветеранів постійно здійснює аналіз стану роботи з ветеранами, результати аналізу розглядаються на зборах за участю керівництва Інституту. Щоквартально Рада ветеранів проводить підсумкові збори щодо результатів своєї діяльності, вирішуються проблемні питання ветеранів, вносяться пропозиції щодо вдосконалення та покращення роботи ветеранської організації. Спільними зусиллями Ради ветеранів та керівництва Інституту надається допомога з поліпшення матеріально-побутового становища ветеранів.

У музеї Інституту обладнані стенди, тематичні експозиції, присвячені ветеранам навчального закладу. У навчальному корпусі діє та оновлюється фотогалерея „Ветерани навчального закладу”. Рада ветеранів спільно з керівництвом Інституту та Радою студентського (курсантського) самоврядування організовують вітання з нагоди днів народжень, ювілейних дат колишніх співробітників Інституту, а нині членів Ради ветеранів. Велика увага приділяється ветеранам-учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Проводяться тематичні зустрічі ліквідаторів з курсантами та студентами навчального закладу.

Також ветеранська організація не стоїть осторонь і від спортивного життя Інституту. Великий внесок зроблений при будівництві спортивно-оздоровчого комплексу Інституту. Тренерами команд із пожежно-прикладного спорту є члени ветеранської організації, під керівництвом яких команда Інституту неодноразово ставала чемпіонами України та області.

Рада ветеранів плідно долучилася до реконструкції меморіалу Героїв Чорнобиля, саме завдяки спільним зусиллям ветеранів Інституту та працівників відділу персоналу жоден із 357 випускників-ліквідаторів навчального закладу не був забутий і їх прізвища були викарбувані на Монументі Героям Чорнобиля, який знаходиться на території навчального закладу.

Керівництво Інституту спільно з ветеранською організацією постійно ведуть пропаганду щодо славетних героїчних і трудових традицій колективів органів і підрозділів цивільного захисту, привітання з нагоди свят і визначних дат через засоби масової інформації Інституту, міста та Черкаської області. Рада ветеранів посідає важливе місце у колективі навчального закладу, адже до її складу входять ветерани пожежної охорони, майстри спорту, ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ветерани Великої Вітчизняної війни та ветерани Інституту, які вносять вагому частку у розвиток та розбудову навчального закладу.

Так одним із активних учасників ветеранської організації Інституту є кандидат технічних наук – Олександр Іванович Кулініч, якому цьогоріч виповниться 88 років. Його глибоко шанує і керівництво, і вихованці навчального закладу, обожнюють рідні та друзі, він є настільки життєрадісним і жвавим, що назвати його дідусем нікому й на думку не спадає, лише іноді говорять «наш ветеран», та лише тому, що він має статус учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Олександр Іванович один із небагатьох у світі ветеранів, який, пройшовши жахіття концтаборів та Другої світової війни, який працює, займається викладацькою та науковою діяльністю.

Майстри спорту з пожежно-прикладного спорту, а сьогодні – ветерани-наставники, тренери команди Інституту Бузько Валентин Іванович, Будник Олександр Іванович та Новгородченко Володимир Лукич, які виховали велику когорту спортсменів-прикладників, які входять до складу збірної України, з честю представляють на міжнародних та всеукраїнських змаганнях нашу службу та державу. Вони, хоча вже мають право на заслужений відпочинок, але й далі продовжують тренувати курсантів, студентів до нових перемог та спортивних звершень на благо Інституту та ДСНС. Шкарабура Микола Григорович, колишній очільник навчального закладу, генерал-майор, кандидат технічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, академік Академії будівництва України – є одним із найактивніших ветеранів Інституту, якого поважають і дуже люблять колеги, курсанти та студенти як талановитого педагога, науковця, глибоко інтелектуальну особистість, цікавого співрозмовника, поета і просто порядну, інтелігентну, багатогранну людину з надзвичайною силою волі і невичерпною життєрадісністю, якою він просто заряджає усіх оточуючих. Микола Григорович постійно приймає участь у зборах особового складу зі своїми поетичними творами та тематичними виступами, направленими на патріотичне виховання та продовження традицій пожежної охорони та навчального закладу.

Яскравою особистістю серед колективу є також Тищенко Олександр Михайлович – нинішній очільник Інституту, кандидат технічних наук, професор, полковник у відставці, який активно гуртує колектив ветеранів та залучає їх до повсякденного життя навчального закладу, розв’язання проблемних питань, організовує їх збори, урізноманітнює повсякденне життя екскурсійними поїздками та допомагає в організації зустрічей випускників різних років, чим забезпечує єдність понад тринадцятитисячної армії випускників навчального закладу та збереження його традицій.

Важко переоцінити внесок у виховання майбутнього покоління ліквідаторів Чорнобильської АЕС, які своєю самопожертвою при боротьбі з наслідками аварії й надалі продовжують демонструвати приклад відданості своїй професії. Серед ветеранів-ліквідаторів Щепак Сергій Васильович, Шкарабура Микола Григорович, Гончаров Микола Тимофійович, Фонрабе Віктор Володимирович, Басок Сергій Іванович, Пеньковський Олександр Анатолійович, Панченко Анатолій Миколайович, Дем’яненко Микола Олександрович, які вже незліченну кількість разів переповідали курсантам і студентам жахіття масштабної Чорнобильської аварії 1986 року, яку по праву називають катастрофою, чим навчають відповідальності та застерігають молодь від повторення минулих подій.

Завдання щодо збереження історико-культурної спадщини Черкаського краю, розвитку пожежно-рятувальної справи та Черкаського Інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля очолив колишній полковник служби цивільного захисту, а нині завідувач народного музею Інституту Томіленко Андрій Григорович. Він, не покладаючи рук, працює над збільшенням експонатів музею та є одним із тих, хто передає історію і традиції навчального закладу молодим поколінням – курсантам та студентам Інституту.

Великий внесок у функціонування та роботу Ради ветеранів зробили її очільники: Некора Валерій Григорович (з 2004 р. до 2008 р.), Орел Борис Борисович (з 2008 р. до 2011 р.) та Сіпко Андрій Антонович (з 2012 р. до 2015 р.), які організовували роботу ветеранської організації на високому рівні, урізноманітнювали будні членів Ради ветеранів та залучали їх до планування і подальшого розвитку навчального закладу. Наші ветерани, віддавши десятки років свого життя для розбудови Інституту, пожежної охорони, не можуть стояти осторонь проблем сьогодення, та з точки зору чималого досвіду допомагають внести свою частку у побудову вектора розвитку навчального закладу. Вони завжди були і будуть частиною великого колективу Інституту, що готує висококваліфікованих фахівців, які по прикладу наших випускників, Героїв Радянського Союзу Володимира Правика і Віктора Кібенка, самовіддано стануть на захист нашої Батьківщини від пожеж та надзвичайних ситуацій.

Ветеранська організація Інституту є невід’ємною авторитетною структурною одиницею навчального закладу, скарбницею мудрості та досвіду, яким члени Ради ветеранів щедро діляться з нинішніми та майбутніми поколіннями працівників служби цивільного захисту.