Рада ветеранів Спеціального авіаційного загону ОРС ЦЗ ВАВВ та СЦЗ

Кононець Ніжин

Голова ради – Кононець Андрій Анатолійович

підполковник служби цивільного захисту у відставці

Phone1 067-504-27-01


Чернігівська обл. м. Ніжин вул. Космонавтів, 90

Phone1 ф. 046-314-51-60

savia.nizhin@mns.gov.ua yetik@ukr.net

Ветеранська організація Загону була створена у 2011 році та нараховує 90 осіб. Діяльність ветеранської організації направлена на навчання, виховання, психологічної підготовки осіб рядового  і начальницького складу Загону, формування у них особистості і високих професійних та моральних якостей. В нашій роботі велика увага приділяється відродженню і розвитку традицій Загону, вивченню та висвітленню історії його заснування і функціонування, ефективного розвитку музейної справи, веденню історичного формуляру.

Спеціальний авіаційний загін був створений на базі частини, яка була створена в далекому 1943 році. 1 листопада 2013 року були проведені заходи з нагоди 70 річниці. Активну участь в підготовці та проведенні приймала ветеранська організація. Був створений музей Загону. В ньому просліджується шлях Загону від 1943 року до наших днів, а перлиною експозиції є Бойовий Червоний прапор авіаційного полку  часів Другої світової війни. На відкритті музею був присутній Голова ДСНС Болотських М.В., а в липні 2014 року його відвідав Голова ДСНС Бочковський С.С. Не менш значимим було створення Пам’ятної стели загиблим воїнам частини «Пам’ять про минуле не знає забуття» та ювілейної пам’ятної медалі.

Велика увага приділяється проведенню заходів з героїко-патріотичного виховання підростаючого покоління, учнів, студентів, молодих спеціалістів служби цивільного захисту. Музей Загону постійно використовується для проведення екскурсій зі школярами та населенням м. Ніжина та Ніжинського району, під час яких розповідається про залучення особового складу Загону до ліквідації надзвичайних ситуацій як на території України так і за її межами, а також про можливості авіаційної техніки та героїчну професію авіаційного рятувальника. За період 2014 та 2015 років музей відвідало 856 дітей зі шкіл, санаторіїв та дитячих садків.

2014 рік став роком антитерористичної операції, участь в якій прийняло 46 осіб загону, а 2015 – роком ліквідації масштабних пожеж. Робота пов’язана з ліквідацією надзвичайних ситуацій та участю в АТО гідно була відзначена державою. В цілому в загоні державними нагородами відмічено 60 чоловік, а нагородами Асоціації 43 чоловіка.

ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ :

Орден «За службу Батьківщині в Збройних Силах СРСР» III ступеня – 11, Орден «Червона Зірка» – 15, Орден «За мужність»  ІІ ступеня – 2, Орден         «За мужність» ІІІ ступеня – 8, Орден «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) – 3, Орден Данила Галицького – 1, Орден Б.Хмельницького  III ступеня – 1, Орден Б.Хмельницького  III ступеня (посмертно) – 1, Медаль «За бойові заслуги» – 6, Медаль «За відвагу» – 1, Медаль «За  бездоганну службу»   III ступеня – 3, Медаль «За врятоване життя» – 1, Медаль «Незалежність України» II ступеня – 1, Медаль « За працю і звитягу» – 6.

НАГОРОДИ АСОЦІАЦІЇ: Орден «Честь і слава» – 10, Почесна грамота – 12, Грамота – 11, Подяка – 10.

У 2015 році була активна співпраця з Управлінням освіти міста Ніжина. В рамках культурно-просвітницької роботи серед учнівської молоді, в половині шкіл міста проведені дні цивільного захисту, в яких приймали участь ветерани та фахівці пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служби Загону. Проведення цих заходів направлено на створення соціально-престижного образу рятівника та популяризації цієї професії.

Один із напрямків діяльності ветеранської організації є допомога ветеранам війни і вшанування їх за­слуг перед Батьківщиною. Для цього були обладнані експозиції: «Учасники Великої  Вітчизняної війни», «Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС», «Воїни-інтернаціоналісти», «Герої рятівники». Ведеться робота над створенням експозиції «Учасники АТО».

Авторитет ДСНС формується сотнями врятованих життів, ліквідованих пожеж та інших надзвичайних ситуацій. Позитивні результати Загону – це злагоджена робота професіоналів своєї справи, які постійно вдосконалюють свої навички та вміння. Найкращими помічниками у цій справі є люди, які все своє життя присвятили боротьбі з надзвичайними ситуаціями – ветерани. Для рятувальників саме вони є прикладом для наслідування. Ветерани нині виконують дійсно святу та благородну справу – виховують молоде покоління рятувальників в дусі патріотизму, любові до Батьківщини, відданості своїй справі. Саме вони допомагають молодим та завзятим керівникам робити впевнені рішучі кроки на шляху до вдосконалення системи цивільного захисту.