Рада ветеранів Львівського державного університету безпеки життєдіяльності ВАВВ та СЦЗ

Харчук

Голова ради – Харчук Андрій Іванович

полковник внутрішньої служби у відставці

Phone1 067-700-15-56


79007, м. Львів, вул. Клепарівська, 35

Phone1 032-233-32-40; 032-233-32-47

ldubzh.lviv@mns.gov.ua

Ветеранська організація ЛДУ БЖД, була створена у березні 2006 року, та свою діяльність вона легалізувала у Львівському міському управлінні юстиції відповідно до його наказу №155-Р від 28.12.2012 р. Очолюється організація Радою ветеранів в складі 5 чоловік. В організації нараховується 82 особи, в тому числі 14 осіб інвалідів. Серед них: 4 ветерани Великої Вітчизняної війни; 8 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; 70 ветеранів ОВС, МНС та ДСНС.

Протягом 10 років свого існування, при всебічному сприянні ректорату Університету і особливо ректора генерал-лейтенанта сл.ц.з. Козяра М.М. в навчальному закладі проводиться значна робота щодо посилення соціального захисту ветеранів та пенсіонерів, а активна позиція ветеранів з свого боку сприяє забезпеченню основних принципів формування та становлення особового складу в дусі патріотизму, відданості українському народу та його традиціям, високої дисциплінованості, усвідомлення та бездоганного виконання службового обов’язку. Рада ветеранів здійснює заходи щодо задоволення соціально-економічних та соціально-правових потреб і інтересів ветеранів та пенсіонерів, членів їх сімей та сімей померлих співробітників і які стали інвалідами, внаслідок каліцтва або захворювання при виконанні службових обов’язків, їх підтримки та захисту.

Голова ради ветеранів Харчук А.І. згідно з наказом Ректора Університету призначений помічником Ректора по роботі з ветеранами та членом атестаційної комісії. При взаємодії з телевізійним каналом Львівського телебачення періодично висвітлюється проблеми ветеранської організації та участі ветеранів і пенсіонерів у життєдіяльності навчального закладу. За клопотанням Ради ветеранів систематично надається допомога ветеранам і пенсіонерам медичною частиною Університету.

Курсантське самоврядування веде шефство над одинокими та тяжко хворими ветеранами і пенсіонерами. Під час періодичного відвідування ветеранів і пенсіонерів за місцем проживання представниками Ради ветеранів та курсантського самоврядування їм доставляються газета Університету «Галицькі вогнеборці» та щорічний університетський історичний бюлетень. Ветерани та пенсіонери Університету постійно надають  допомогу професорсько-викладацькому складу з питаннь навчання, виховання, психологічної підготовки особового складу, їх духовного, культурного та фізичного розвитку, формування у них високих професійних та моральних якостей, утвердження гуманістичних ідей та орієнтації як на національні, так і на загальнолюдські цінності в суспільстві.

В Інформаційно-аналітичному бюлетні Університету, який видається щорічно, висвітлюється також діяльність і ветеранської організації. В університетській газеті „Галицькі вогнеборці” заведено рубрику щодо роботи Ради ветеранів. Продовжується практика залучення ветеранів до святкування знаменних дат та подій навчального закладу (Дня знань, урочистого складання Присяги, урочистого заступлення курсантів 2-го курсу на чергування в НПРЧ, Дня випуску молодих спеціалістів, відкриття спортивних змагань, проведення оглядів-конкурсів, тематичних вечорів, загальних зборів стройових підрозділів). Відповідно до річного плану роботи Радою ветеранів організовується та проводиться привітання від імені ректорату Університету ветеранів та пенсіонерів з нагоди знаменних свят, щомісячно організовується вшанування з нагоди ювілейних дат їхніх днів народження, урочистих проводів на пенсію. Передбачається вшанування ветеранів і пенсіонерів з нагоди Дня людей літнього віку та дня Інвалідів

В Університеті створено музей історії, який на протязі його існування відвідали більше 30 000 відвідувачів, серед яких представники 19 країн світу. В музеї історії Університету та світлицях навчальних курсів обладнані постійно діючі експозиції та фото-стенди присвячені ветеранам та їх участі в громадському житті. При створенні музею Університету активно працювали Харчук А.І., Калінін О.С., Желізко В.Ф., Горобець В.Х., Судніцин В.М. та інші.

26 квітня 2011 року на території Університету було відкрито пам’ятник учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. У його спорудженні та відкритті активну участь взяли ветерани та пенсіонери Університету. Діяльність ветеранської організації сприяє подальшому розвитку культурних цінностей, підтримки колективів художньої самодіяльності Університету, проведення щорічних фестивалів та оглядів національно-патріотичної пісні. Активно себе проявляють в цій сфері ветерани Ткаченко С.А., Сеник Б.І. та інші.

Рада ветеранів постійно сприяє проведенню національно-патріотичного виховання підростаючого покоління та молодих спеціалістів служби цивільного захисту, популяризації та пропаганди здорового і безпечного їх життя, розвиткові прикладних видів спорту, туристично-краєзнавчої та культурно просвітнитської роботи серед учнівської молоді і створення соціально-престижного образу вогнеборця – рятівника. З цією метою ветерани беруть участь у проведенні занять в  шкільних гуртках „Юний вогнеборець”.

За вагомий внесок у справу виховання майбутніх фахівців цивільного захисту, відповідно до клопотання Ради ветеранів, 35 ветеранів та пенсіонерів ветеранської організації були заохочені правами Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту (орденами, медалями та грамотами).