Під час рейду рятувальники перевірили дотримання аграріями правил пожежної безпеки під час збирання врожаю

DSCN178922 червня рейдова бригада у складі працівників обласної служби ДСНС, начальника відділу агропромислового розвитку Бериславського району, журналістів побувала на хлібних полях Бериславського району, де вже повним ходом ведеться жнивна кампанія.

Аби перевірити виконання норм пожежної безпеки аграріями рейдівці відвідали СТОВ «Берегиня». У цілому картина позитивна. На полях здійснені обкоси і оборка, є бочка з водою та трактор, на комбайнах та техніці, що перевозить зерно є достатня кількість вогнегасників, лопат та мітл-хлопавок. Персонал навчений діям у випадку пожежі. Тож робота на жнивному полі кипить зранку і до пізньої ночі. Працівники цього підприємства планують завершити жнива на площі у 2, DSCN1794400 га до кінця червня. А збергігають зібране на власному току, обладнаному укомплектованим протипожежним щитом та спеціальними ємностями з водою, системою блискавкозахисту.

Проте така гідна для наслідування картина вимальовується не всюди. Рейдівці звертали увагу і на поля, де до цього часу власники не подбали про їх захищеність від можливої пожежі. Деякі поля, що прилягають до автошляхів та лісосмуг, досить не обкошені та не оборані. Тож кинута в з автівки не загашена цигарка цілком може призвести до пожежі сухостою, з якого вогонь без перепон перейде на хлібний лан.

DSCN1770Під час рейду рятувальники звертали увагу аграріїв на те, що не можна розводити багаття на полях, зокрема спалювати післяжнивні залишки, а також стежити, щоб на полях не залишались сліди паливно-мастильних матеріалів.

У даному разі всі сподівання на свідомість самих аграріїв та пересічних громадян, які повинні слідувати чітко встановлених норм пожежної безпеки на час жнивної кампанії та пожежонебезпечного періоду.

У період збирання врожаю категорично забороняється: палити біля хлібних масивів; розкладати багаття на полях та поблизу них; спалювати стерню; полювати неподалік ланів; допускати проїзд чи стоянку техніки, DSCN1806окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів. Дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь. Зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння. Біля ланів мають бути попереджувальні знаки про заборону паління і користування відкритим вогнем.