Про підтримку Петиції на ім’я Президента України

Лого1

      ГОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА СЛУЖБИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ


ДоманськийШановні ветерани та пенсіонери!

Інформуємо Вас про те, що 12 серпня цього року на ім’я Президента України Князєвим П.І. подано петицію за № 22/103610-еп “Про врахування додаткових видів грошового утримання при перерахунку пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ на підставі рішення Великої Палати Верховного Суду Україні по зразковій справі № 160/8324/19 від 24.06.2020р.” (текст додається).

У цій петиції Князєв П.І. просить Президента України посприяти у невідкладному перерахунку пенсій пенсіонерам силових структур відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

У зв’язку з цим Президія Асоціації просить Вас уважно вивчити зазначену петицію та підтримати її.

Для цього кожному ветерану та пенсіонеру необхідно зайти на сайт Президента України, увійти в розділ “Подати петицію”, зареєструватися (для тих хто не зареєстрований). У розділі “Триває збір підписів” знайти петицію № 22/103610-еп, і напроти її натиснути клавішу “підписатися”.

Шановні ветерани та пенсіонери перерахунок пенсій залежить від вас, кожен голос дуже важливий.

Заздалегідь вдячний за порозуміння і підтримку.

 

Голова Президії Асоціації                           Підпис                                      В. Доманський

 

ПЕТИЦІЯ

№ 22/103610-еп

 Про врахування додаткових видів грошового утримання при перерахунку пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ на підставі рішення Великої Палати Верховного Суду Україні по зразковій справі №160/8324/19 від 24.06.2020 р.

Автор (ініціатор): Князєв Павло Іванович

Дата оприлюднення: 12 серпня 2020 року

Станом на теперішній час пенсіонери органів внутрішніх справ отримують пенсію без врахування додаткових видів грошового утримання, які мали на час звільнення. Практично підвищення пенсії протягом останніх трьох років здійснюється за рахунок виплати їм боргу, що утворився від невчасного проведення перерахунку пенсійного забезпечення за період 2016 – 2018 роки.

Дані доплати закінчується у поточному році, після чого розмір пенсійного забезпечення різко впаде.

У свою чергу Рішенням Великої Палати Верховного Суду Україні по зразковій справі №160/8324/19 від 24.06.2020 р. визнано, що при перерахунку пенсії повинні були бути врахованими додаткові види грошового утримання саме на час звільнення.

Для захисту своїх прав в такій ситуації кожний пенсіонер МВС буде вимушений звертатися до суду для захисту своїх прав та матеріальних інтересів, що в реаліях сьогодення суттєво збільшить навантаження на суддівський корпус та є взагалі НЕ СПРАВЕДЛИВИМ. Багато з пенсіонерів МВС вже просто не мають фізичної можливості пройти весь шлях судових тяжб.

Для вирішення питання достатньо відмінити п.1 та 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які Суд вже визнав протиправними та нечинними. Вказане стане підставою для зобов’язання Пенсійного Фонду України автоматично провести перерахунок розміру пенсійного забезпечення з врахуванням наявних у нього відомостей про розміри додаткових видів грошового утримання по кожному пенсіонеру.

Прошу:

  1. Сприяти відміні Кабінетом Міністрів України визнаних рішенням Великої Палати Верховного Суду України незаконними п.1 та 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
  2. Дати доручення Пенсійному Фонду України провести перерахунок пенсій всім пенсіонерам органів внутрішніх справ з врахуванням розмірів додаткових видів грошового утримання, що вже є їх розпорядженні.

Неповинні пенсіонери добиватися у судах того, що належить робити державним органам за вимогою Закону!

Захистить права пенсіонерів МВС, які віддали найкращі роки свого життя справі захисту прав та свобод громадян України!