Полтавська обласна рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

ВишняГолова обласної ради – Вишня В’ячеслав Миколайович

підполковник внутрішньої служби у відставці

Phone1 067-703-12-50


36007, м. Полтава, вул. Маршала Бірюзова, 26/1

Phone1 053-250-37-89; ф. 053-250-35-88

cgr@mnspolt.gov.ua

Одним із найважливіших аспектів діяльності Ради ветеранів вважаємо вшанування ветеранів. З метою досягнення найвищого виховного впливу на молоде покоління рятувальників, такі заходи ми планували та проводили спільно з пожежно-рятувальними підрозділами та органами управління. Адже молоді співробітники, знаходячись поруч з ветеранами в одному приміщенні, відчуваючи особисте піклування керівництва підрозділів та ветеранської організації усвідомлюють турботу про  ветеранів, які присвятили своє життя розбудові пожежно-рятувальної служби і до теперішнього часу знаходяться у центрі уваги колективу – такі почуття стверджують тільки гордість за службу.

У нинішній час ветерани Великої Вітчизняної війни – це люди яким виповнилось по 90 років, які обмежені у своїх фізичних можливостях, тому їх вшанування досить багатогранне.  Вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни ветеранська організація проводить спільно з Головним управлінням, заздалегідь планують проведення заходів, які затверджуються у спільному плані: упорядкування могил загиблих; відвідування ветеранів, які не зможуть прибути до підрозділів за місцем проживання; надання посильної допомоги ветеранам та членам їх сімей у веденні домашнього господарства, вирішення соціальних проблем; надання допомоги ветеранам продуктами харчування; запрошення ветеранів на урочистості до підрозділів; нагородження ветеранів відомчими нагородами та нагородами громадських організацій.

Хотілось би поділитися досвідом проведення вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни до Дня Перемоги. На території внутрішнього двору Головного управління було зібрано весь особовий склад, парадний розрахунок курсантів, які проходили первинну підготовку, духовий оркестр, артисти, імпровізована палатка у якій знаходились речі та військова атрибутика командного пункту, карти, радіостанція, зброя, каски, виставлена польова кухня та приготовлена солдатська каша. З теплими словами привітання до ветеранів звертається керівництво Головного управління та ветеранська організація. Ветерани нагороджуються  відзнаками Головного управління та громадських організацій, їм вручаються подарунки. Ветерани діляться з молодим поколінням згадками про війну. На честь ветеранів виступають артисти та учасники художньої самодіяльності, курсанти та офіцери Головного управління під звуки духового оркестру проходять урочистим маршем. На закінчення огляд імпровізованої палатки та звичайно ж солдатська каша. Ось така тепла та дружня атмосфера створюється при вшануванні ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС організовується та проводиться не менш урочисто. До ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС залучалось 311 працівників пожежної охорони області. Для нашого колективу це звичайно велика кількість, а тому головне завдання не забути жодного ліквідатора. Тому такі заходи  звичайно проводяться також спільно з Головним управлінням. Заслуговує на увагу один з таких заходів, коли було визначено один із напрямків   ліквідаційних робіт, коли вшанували безпосередньо працівників, які несли чергування на четвертому енергоблоці. Звичайно у присутності всього особового складу Головного управління, молодих співробітників та курсантів навчального центру кожен ліквідатор розповідав про свою роботу  у той надзвичайно складний і відповідальний час. І дійсно у такій атмосфері ці слова набували більшої значимості, оскільки вони говорились прямо до своїх колег. Ця зустріч продовжилась нагородженням ліквідаторів, врученням цінних подарунків, вшануванням загиблих ліквідаторів та висадкою дерев на алеї пам’яті.

Розглядаючи інші варіанти вшанування ветеранів Рада ветеранів прийшла до висновку про необхідність вшанування ветеранів-членів збірної області з пожежно-прикладного спорту. Знову ж  спільно з керівництвом Головного управління був розроблений та затверджений відповідний план, яким передбачалось запросити ветеранів з усієї області які виступали за збірну області з  пожежно-прикладного спорту. Визначений день вшанування − 17 квітня – День пожежної охорони. Нам вдалось зібрати спортсменів, які виступали за збірну області з 1971 року. По кожному спортсмену були розроблені біографічні довідки про їх участь у чемпіонатах України та СРСР, досягнення у змаганнях та чемпіонатах, одержані призи та нагороди, гострі моменти, які виникали на змаганнях, одержані травми. За результатами був знятий відеоролик. На офіційному заході запрошені ветерани-спортсмени по черзі запрошувались до слова і особисто ділились враженнями про участь у чемпіонатах як України, так і СРСР.

У залі також був присутній і  нинішній склад збірної області з пожежно-прикладного спорту. Підводячи підсумки проведеного заходу було нагороджено кожного ветерана від імені Федерації  пожежно-прикладного спорту України та громадських організацій. А на завершення заходу у приміщенні спортивного комплексу молоді спортсмени  продемонстрували свою майстерність у виконанні вправ з пожежно-прикладного спорту перед ветеранами.

Формуючи плани роботи по вшануванню ветеранів та відшукуючи нові теми роботи з ветеранами ми прийшли до висновку про те, що все таки необхідно звернутись до роботи більш по конкретним подіям. І от нами було обрано один із фактів, коли ще в 1989 році черговий караул СВПЧ-1 м. Полтави разом з черговою зміною штабу пожежогасіння приймали участь у гасінні пожежі у пологовому відділені ЦРЛ та рятуванні 16 новонароджених дітей. З виїздом на місце  ми встановили очевидців тієї пожежі, за результатами бесід з ними відзняли відеоролик. На урочистості запросили колишніх породіль, яких у ту ніч  пожежні разом з новонародженими рятували з 3-го поверху по драбинах. Теплі слова вдячності лунали від породіль на адресу ветеранів, які у той час загасили пожежу та врятували життя їм та їхнім дітям.

Вшанування ветеранів до ювілеїв та інших  визначних дат має неабиякий виховний ефект, якщо його проводять у підрозділах за присутності особового складу та  ветеранів. Тому нами часто практикуються виїзди до підрозділів для вшанування ветеранів у колективах де вони проходили службу. Така робота планується заздалегідь. У підрозділах складається біографічна довідка про проходження ветеранами служби  у підрозділі, досягнення його у службі, заохочення. Звичайно висвітлюється участь у гасінні складних пожеж, створенні матеріальної бази. На такі заходи  запрошуються представники органів державної влади та місцевого самоврядування, міліції, районних ветеранських організацій, ветерани підрозділів.

Розвиваючи тему вшанування ветеранів на місцях ми взяли за правило приймати участь та  вшановувати ветеранів на місцях у дні, коли підрозділи відзначають свої ювілеї створення. Коли у підрозділі свято з нагоди дня його створення ветерани повинні бути першими в рядах працівників, яких необхідно згадати та заохотити, і тому ми завжди націлюємо керівництво на такій позиції. Вручення цінних подарунків та продуктових наборів (проводиться як правило за рахунок коштів благодійників та меценатів, постійно співпрацюємо з Полтавською обласною благодійною організацією „Фонд безпеки життєдіяльності”.

Традиційно у перші дні нового року, напередодні різдвяних свят керівництво Головного управління та Рада ветеранів вітають колишнього начальника Управління державної пожежної охорони Полтавщини полковника вн. сл. у відставці Короля Василя Семеновича з днем народження. Молодим лейтенантом прибув Василь Семенович в гарнізон пожежної охорони області у далекому 1963 році. Пройшов великий шлях становлення від районного пожежного інспектора до керівника обласного управління. Більше 16 років перебував на посаді заступника та начальника гарнізону. Своїм кредо на посаді вважав щоденну наполегливу роботу по підвищенню готовності підрозділів області до гасіння пожеж та рятування людей. А тому як правило свій робочий день розпочинав з перевірки служби черговими караулами, а потім вирішення складних завдань по організації роботи з будівництва, ремонту та реконструкції приміщень пожежних частин.

У свій час Василь Семенович став  уособленням керівника – творця, який дійсно віддавав всю енергію та робочий і особистий час поліпшенню умов несення служби особовим складом, забезпеченню підрозділів новою технікою та пожежно-технічним озброєнням. Майже в кожному районі області залишився результат роботи Василя Семеновича – збудовані та відремонтовані приміщення пожежних депо.

З іменінами привітав його і начальник Головного управління Володимир Салогуб, який побажав імениннику міцного здоров’я, наснаги, миру, злагоди та добробуту. „Бережіть людей, бережіть колектив!” − з такими словами звернувся Василь Семенович до начальника Головного управління Володимира Салогуба та подякував йому за увагу та турботу.