На Харківщині відзначили День рятівника

IMG_0316У День рятівника, який щорічно відзначається в Україні 17 вересня, в Головному управлінні ДСНС України в Харківській області відбулися урочисті збори, в якому взяли участь керівники та співробітники територіальних і структурних підрозділів гарнізону та ветерани. Вів засідання начальник Головного управління Олександр Волобуєв. Присутнім був зачитаний текст вітальної телеграми, яку надіслав гарнізону голова ДСНС України Микола Чечоткін.

Звертаючись до колег, Олександр Волобуєв зазначив, що професійне свято пожежні-рятувальники відзначають в непростий для гарнізону час. У ці дні значні сили кинуті на гасіння пожеж на полігоні в Башкирівці (Чугуївський район Харківської області), боротьба зі стихією велася і в Ізюмському районі, IMG_0328де одночасно вирувало дві великі пожежі: один – лісовий, другий – в населеному пункті. Так що рятувальникам і в своє професійне свято, як то кажуть, не до свят…

– Дорогі колеги! Я не буду розділяти ветеранів і нині діючих пожежних-рятувальників, тому що всі ми працювали в одному напрямку, займалися однією важливою справою, – звернувся до присутніх Олександр Васильович. – Я вітаю вас зі професійним святом – Днем рятівника!

Олександр Волобуєв відзначив, що з нагоди Дня рятівника двоє представників харківського гарнізону ДСНС взяли участь в урочистостях в місті Києві. Президент України Володимир Зеленський вручив медаль «За бездоганну службу» колишньому IMG_0381начальнику ДПСЧ-27, а нині співробітникові НУЦЗУ підполковнику Денису Михайлову і медаль «За врятоване життя» начальнику ДПСЧ-25 майору Андрію Пересаді.

Заступник начальника ГУ ДСНС України в Харківській області полковник Анатолій Торяник був удостоєний ордена «За заслуги ІІІ ступеня», проте не зміг покинути свій пост для отримання нагороди із-за напруженої пожежної ситуації в області. Учасники заходу привітали нагороджених оплесками.

Голова гарнізонної ветеранської організації Володимир Завада зачитав присутнім вітальну IMG_0394телеграму від голови Асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту України генерал-майора у відставці Віктора Доманського, який передав і рятувальникам, і ветеранам служби найтепліші і добрі побажання. «Ви не просто рятуєте наших співгромадян. Ви даєте їм відчуття захищеності, переконаність в тому, що вони ніколи не залишаться наодинці зі своєю бідою! »- сказано в телеграмі.

За давньою традицією, в день професійного свята заслужені нагороди були вручені найдосвідченішим і самовідданним співробітникам і працівникам гарнізону, найбільш активним учасникам ветеранського громадського руху.

IMG_0398Ветеранська організація нагородила медаллю «За врятоване життя» Ігоря Федорченко, Почесними грамотами – Володимира Злотнікова, Миколу Литвиненка, Анатолія Соловйова і Сергія Плехова.

Крім того, в цей день різні заохочення, премії та нагороди отримали ще близько 200 співробітників, працівників і ветеранів гарнізону.

Завершилося святкове зібрання виступом гарнізонної художньої самодіяльності.