Львівська обласна рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

Штангрет

Голова обласної ради – Штангрет Олег Стефанович

полковник внутрішньої служби у відставці

Phone1 067-332-08-71


79008, м. Львів, вул. Підвальна, 6

Phone1 032-239-02-95; ф. 032-239-02-17

upb@lv.mns.gov.ua

Діяльність Ради ветеранів здійснюється відповідно до наказу МНС України від 08.02.2006 № 76 “Про заходи щодо покращання роботи з ветеранськими організаціями МНС України та підвищення їх ролі у формуванні професіоналізму молодих працівників”, Генеральної угоди між МНС Асоціацією від 30.05.2008, інших державних та відомчих нормативно-правових актів з питань соціального захисту ветеранів, інвалідів, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій.

Ветеранська організація розпочала свою діяльність у 2006 році, коли на загальних зборах було прийняте рішення щодо створення такої організації. Тоді до складу Ради ветеранів увійшли 27 голів первинних ветеранських осередків, а очолив Раду ветеранів колишній учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, полковник внутрішньої служби у відставці Дроздов Юрій Костянтинович.

З того часу на основі положень Закону України “Про об’єднання громадян” розпочалась кропітка робота щодо розроблення та формування необхідних установчих документів, підготовка та подання пропозицій до місцевих органів юстиції щодо легалізації ветеранської організації.

У результаті проведеної роботи 27 листопада 2009 року Рада ветеранів була зареєстрована в Головному управлінні юстиції у Львівській області шляхом повідомлення про заснування.

В березні 2013 року під час проведення чергової звітно-виборчої конференції одностайним голосуванням Головою Ради ветеранів був обраний Штангрет Олег Стефанович. До складу Правління Ради ветеранів увійшли Михасів С.Г., Куціщій В.Б., Бондар М.П., Гребенюк П.Ф., Конанець М.Д. та Дроздов Ю.К.

На сьогоднішній день до складу Ради ветеранів входять 33 первинні ветеранські організації, які об’єднують 827 ветеранів та пенсіонерів, органів внутрішніх справ (пожежна охорона), військової служби (цивільна оборона) та служби цивільного захисту.

Діяльність Ради ветеранів поширюється на всю територію області. Основними статутними органами є Конференція, до складу якої на правах постійно діючих делегатів увійшли 33 голови первинних ветеранських осередків, та Правління у складі 7 членів.

За період функціонування Ради ветеранів прийнято ряд керівних документів, зокрема: наказами Головного управління Голову обласної Ради ветеранів призначено помічником начальника Головного управління по роботі з ветеранами на громадських засадах, затверджено його посадову інструкцію та введено до складу атестаційної комісії Головного управління; затверджена „Програма заходів історико-культурного і соціального розвитку протипожежних та рятувальних служб, подальшого розвитку музейної справи та підвищення ролі ветеранських організацій”; підписана Угода про співробітництво та організацію взаємовідносин між Головним управлінням та Радою ветеранів, створено Комісію із соціально-гуманітарних питань у Головному управлінні та затверджено її Положення.

Крім того, сформована та регулярно оновлюється електронна база обліку усіх ветеранів і пенсіонерів апарату та підпорядкованих підрозділів Головного управління, складений та постійно коригується Реєстр ветеранів, проводиться робота щодо оформлення документів та видачі посвідчень і нагрудних знаків „Ветеран служби цивільного захисту”.

Пртоягом 2010-2012 років проведена кропітка робота щодо підготовки матеріалів до Книги “Шануємо і пам’ятаємо” про учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, до якої увійшли 340 ліквідаторів – колишніх працівників пожежно-рятувальних підрозділів Львівської області. Складений загальний список усіх 340 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС за різними категоріями з короткими інформаційними даними. На всіх учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з числа працівників та пенсіонерів Головного управління розроблені анкети з основними біографічними даними та кольоровими портретними фотокартками. Складено список ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, до якого на даний час входить 20 осіб, а також складена загальна характеристика пожежно-технічної виставки Головного управління, узагальнена інформація про наявність та характеристику експонатів виставки, проведення реставраційних робіт, кількість відвідувачів та перспективи розвитку музейної справи. Щорічно складаються списки ювілярів з числа ветеранів і пенсіонерів апарату Головного управління та підрозділів області та своєчасно оновлюється історичний формуляр Головного управління. Стан роботи з ветеранським організаціями висвітлюється у відповідних оглядах.

Окрім цього, працівники Головного управління та члени Ради ветеранів щороку беруть участь у всеукраїнських конференціях Асоціації. У 2013 році в період з 06 по 08 червня така конференція за участю першого заступника Голови Держслужби з надзвичайних ситуацій Бойка А.П. та Голови Держслужби у справах ветеранів та інвалідів Сіроштана В.Г. відбулась на базі Головного управління.

Програмою заходів, окрім проведення семінар-наради, конференції та засідання круглого столу було передбачено відвідування учасниками конференції об’єктів проведення ЄВРО-2012 (стадіон “Арена-Львів” та міжнародний аеропорт “Львів” ім. Д. Галицького), екскурсія приміщеннями Львівського Національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької, екскурсія приміщеннями Головного управління та Львівського державного університету безпеки життєдіяльності; оглядова поїздка історичними місцями та пам’ятками архітектури м. Львова; участь у випуску молодих спеціалістів – випускників ЛДУБЖД 2013 року; концертна програма з виступами учасників художньої самодіяльності Головного управління. Також, з нагоди проведення конференції Головним управлінням була випущена сувенірна продукція та ветеранський вісник загальною кількістю 80 аркушів.

Загалом, питання соціального захисту працівників та членів їх сімей, ветеранів і пенсіонерів ДСНС України, членів сімей працівників, загиблих при виконанні службових обов’язків, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, багатодітних сімей є одним з пріоритетних. Постійно здійснюється робота щодо належного вшанування ветеранів і пенсіонерів з нагоди знаменних дат та подій. Ветеранам та пенсіонерам надсилаються вітальні листівки, а вихід на заслужений відпочинок відбувається в урочистій обстановці в присутності особового складу та членів ветеранських організацій.

З приуроченням до державних та професійних свят в Головному управлінні та підрозділах області проводяться урочисті збори особового складу, на яких ветерани і пенсіонери заохочуються відзнаками, грамотами та цінними подарунками. Також, щорічно грошовими преміями заохочуються особи рядового та начальницького складу підрозділів області, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України, у бойових діях в Республіці Афганістан та на території інших держав, а також учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Під постійною опікою Головного управління та Ради ветеранів перебуває мати Героя Радянського Союзу Віктора Кібенка – Ірина Йосипівна Кібенок (ліквідатор наслідків Чорнобильської катастрофи, інвалід ІІ групи), якій постійно надається матеріальна допомога (грошова допомога, продукти харчування, медикаменти). Проводиться певна робота по відзначенню героїчного подвигу ветеранів − учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Під час проведення заходів щодо відзначення Дня Перемоги ветеранів відвідують за місцем їх проживання та у закладах соціального захисту, вручають їм квіти, вітальні листівки та надається посильна матеріальна допомога.

У 2013 році, з метою духовного розвитку працівників пожежно-рятувальної служби Львівщини за ініціативи Ради ветеранів та підтримки Львівського благодійного фонду “Пожежна охорона” на території Головного управління споруджена капличка – “Ротонда Божої матері”.

Окрім цього, постійно проводиться робота щодо виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 908 щодо направлення до ДСНС відповідних документів для отримання ветеранами і пенсіонерами Головного управління одноразової грошової допомоги у разі отримання інвалідності, яка пов’язана з проходженням служби.