Київська обласна рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

Бондаренко

Голова обласної ради – Бондаренко Анатолій Ілліч

полковник внутрішньої служби у відставці

Phone1 050-330-85-06


04071, м. Київ, вул. Межигірська, 8

Phone1 044-592-88-49; ф. 044-425-47-02

kyivobl@mns.gov.ua

Рада ветеранів зареєстрована 5 травня 2005 року Київським обласним управлінням юстиції. Одним із основних завдань Ради ветеранів є увіковічення пам’яті ветеранів, продовження традицій попередніх поколінь у пропаганді славетних бойових та службових традицій пожежно-рятувальних підрозділів, проведенню урочистих заходів з нагоди державних свят, визначних подій та ювілейних дат, сприяння у забезпеченні виховного впливу на працівників органів і підрозділів у сфері цивільного захисту, формування у них професійних і моральных якостей, відповідального ставлення до службової діяльності, надання культурних, наукових й інших послуг для ветеранів, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

На виконання цих та інших питань, пов’язаних із ветеранами і пенсіонерами, Радою ветеранів спільно з Головним управлінням проводиться робота у всіх напрямках соціальної, культурної, гуманітарної та історичної сферах діяльності ветеранських організацій.

1986-2015 роки: Київщина – регіон, чиї сини 30 років тому першими прийняли на себе страшний удар Чорнобильського монстра. Тож пам’ять і пошана тут категорії не випадкові. Щороку делегація рідних і близьких пожежних, загиблих під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС від’їжджає до Москви на Митинське кладовище, на якому поховані люди, завдяки яким був зупинений ядерний смерч, збережене життя не тільки громадянам нашої країни, а й багатьох людей на планеті.

26.04.2006 у день 20-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, працівники пожежної охорони та ветерани-ліквідатори зібрались разом, щоб відкрити меморіальну дошку  Герою Радянського Союза Леоніду Петровичу Телятнікову на фасаді будівлі Головного управління.

22.04.2008 у місті Бровари, на вул. Черняхівського, 11-а, біля райуправління ветерани разом із Міністром В. Шандрою, керівництвом Київської обласної державної адміністрації та  органами місцевої влади, відкрили пам`ятний знак „Героям Чорнобиля”, ініціатором якого були Рада ветеранів та Асоціація, які безпосередньо займалися збором благодійних коштів та проведенням тендерних процедур.

За цей період в області, яка першою прийняла на себе тягар смертоносної Чорнобильської катастрофи, відбулися урочисті відкриття пам’ятних знаків, присвячених „Героям Чорнобиля” в містах Вишгороді, Фастові, Вишневому, селищам міського типу Макарові і Ракитному, а також на території 2-ДПРЧ по охороні ЧАЕС.

14.12.2011 з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у селі Рудня Броварського району відбулось відкриття пам’ятного знаку на честь жителів села − ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Ідея відкриття пам’ятника саме в цьому селі не випадкова, адже 33 місцевих жителя, з яких 21 − працівники пожежної охорони брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильського лиха. Він на довгі роки слугуватиме людській пам’яті і допомагатиме майбутнім поколінням руднянців у їх благородній справі служінню на благо рідної країни.

Щорічно, Радою ветеранів і Головним управлінням проводяться спільні заходи до Днів: вшанування ветеранів пожежної охорони (29 січня); Міжнародного жіночого дня (8 березня); Чорнобильської катастрофи (26 квітня); Дня Перемоги (9 травня); Дня Конституції України (28 червня); Дня Незалежності України (24 серпня); Дня Рятівника (17 вересня); Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (14 грудня); інші заходи (спортивні, культурні, тощо), а також упорядкування місць поховання загиблих і померлих учасників Великої Вітчизняної війни − колишніх працівників пожежної охорони Київщини, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, відвідування місць бойових дій.

Дендропарку у м. Ірпіні присвоєно ім’я  Героя Радянського Союзу  Правика В.П., Володарській ЗОШ №2 імені Мельника Василя Петровича, колишнього начальника Головного управління, генерал-лейтенанта служби цивільного захисту, повного кавалера орденів “За заслуги”. 21 серпня 2015 року в м. Переяслав-Хмельницький відкрито меморіальну дошку герою АТО, колишньому співробітнику 27 ДПРЧ − Сергію Лазенку. 09 жовтня 2015 року в АРЗ СП відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки на честь загиблого при виконанні службових обов’язків заступника начальника загону-начальника відділення планування та документально забезпечення підполковника служби цивільного захисту Максима Глазкова. Рятувальник загинув під час  ліквідації пожежі на нафтобазі у смт. Глеваха Васильківського району Київської області.

14 грудня 2015 року у Національному музеї “Чорнобиль” відбулася презентація відеофільму про сторічну історію пожежно-рятувальної служби Київщини “Вогнеборці Київщини − випробування часом” частина 1 та “Присягаємо українському народові” частина 2.

Президентом України присвоєно звання Герой України: Ващуку Миколі Васильовичу; Ігнатенку Василю Івановичу; Титенок Миколі Івановичу; Тишурі Володимиру Івановичу.

За цей період державні нагороди отримали: Орден “За заслуги” ІІІ ступеня – 11 осіб; Орден “За мужність” ІІІ ступеня – 29 осіб; Медаль “Захиснику Вітчизни” − 2 особи; Медаль “За працю і звитягу” − 1 особа.

Кабінетом Міністрів України нагороджено 7 осіб; МНС (ДСНС) України – 100; Київською облдержадміністрацією – 50; Київською обласною радою – 40; Київською міською радою – 35; Головним управлінням – 150; Асоціацією – 65 осіб.

Радою ветеранів проводиться робота на громадських засадах, без отримання будь-якого матеріального заохочення.