Київська міська рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

Писаренко

Голова обласної ради – Писаренко Геннадій Петрович

полковник служби цивільного захисту у відставці

Phone1 095-463-05-86


01025, м. Київ, вул. Володимирська, 13

Phone1 044-226-23-43; ф. 044-426-49-74

Expertmuzika@gmail.com

На сьогоднішній день Рада ветеранів налічує в своїх лавах близько 1500 ветеранів та пенсіонерів. Серед них учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, учасники бойових дій на різних фронтах Великої Вітчизняної війни, а також ті, кому довелося виконувати інтернаціональний обов’язок в різних державах світу, але всіх їх об’єднує багаторічна служба в пожежно-рятувальній службі столиці. Крім того, ветеранська організація опікується вдовою померлого фронтовика, колишнього працівника пожежної охорони – повного кавалера ордена “Слави” Ковальова О.Л. Взагалі до складу Ради ветеранів міста Києва входить 14 осередків.

Розпочала свою діяльність ветеранська організація в кінці 90-х років минулого століття. Головним ініціатором її створення став Володимир Прокопович Божок, який справедливо вбачав в цьому багато користі як для ветеранів та пенсіонерів, так і для діючих співробітників гарнізону. Адже головною метою було надати можливість ветеранам передавати свій безцінний життєвий досвід та багаторічні традиції молодому поколінню.

На початку 2000-х члени ветеранської організації Київського гарнізону внесли свій вагомий внесок у створення музею історії пожежної техніки на території найбільшої в Європі 25-ДПРЧ, встановлення пам’ятника співробітникам, які загинули при виконанні службових обов’язків, а також побудови каплички Храму Пресвятої Богородиці „Неопалима Купина” на березі озера Опечінь в Оболонському районі столиці, яка стала ще одним кроком у створенні своєрідного духовного та культурного комплексу пожежної охорони міста Києва. В цей же час на четвертому поверсі будівлі 25-ї пожежної частини було створено Клуб ветеранів, де і на сьогоднішній день з великим задоволенням збираються ветерани та пенсіонери, щоб поспілкуватися, обговорити актуальні питання сьогодення або ж переглянути цікаву телепередачу.

Одним з пріоритетних напрямків в діяльності Ради ветеранів є виховання молодого покоління на прикладах героїчних та мужніх вчинків їх попередників, вірності присязі та справі захисту мешканців міста від пожеж та надзвичайних ситуацій. Саме з цією метою за ініціативи ветеранського активу були відкриті меморіальні дошки повному кавалеру ордена „Слави” Ковальову О.Л. на фасаді 3-ДПРЧ в Солом’янському районі та в Оболонському районі на фасаді 10-ДПРЧ її багаторічному начальнику Лабунцю В.В. Крім того, на території 13-ДПРЧ в Дніпровському районі столиці був встановлений пам’ятник пожежним, які загинули на фронтах Великої вітчизняної війни.

Крім того, за активної участі ветеранів та пенсіонерів було підготовлено та видано науково-популярне видання „У двобої з вогнем. Пожежна охорона столиці”, в якому зібрана цікава підбірка унікальних історичних документів, архівних фото та інших матеріалів, в тому числі і з приватних колекцій ветеранів.

Закріплення виховного процесу здійснюється під час проведення занять з гуманітарної підготовки, участь в яких ветеранів та пенсіонерів завжди залишається в пам’яті особового складу, адже вони яскраво та мальовничо на конкретних прикладах показують самовідданість та мужність при виконанні завдань по ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій. З метою надання цілісної та об’єктивної оцінки різним питанням службової діяльності найбільш авторитетні ветерани входять до складу атестаційних комісій Головного управління та підпорядкованих підрозділів, а також приймають участь в діяльності громадських формувань колективів.

Не залишаються ветерани і осторонь спортивного життя Київського гарнізону та це і не дивно, адже серед них чимало колишніх спортсменів, які свого часу встановили не один республіканський, всесоюзний чи світовий рекорд у вправах з пожежно-прикладного спорту. Сьогодні вони входять до суддівських колегій під час проведення змагань різного рівня, в тому числі оглядів-конкурсів професійної майстерності.

Члени Ради ветеранів постійно беруть участь в організації та проведенні урочистих культурно-масових заходів на честь знаменних дат і подій. Часто до їх проведення залучається оркестр Головного управління „Вогнеборець”. Під час цих заходів здійснюється заохочення найбільш активних ветеранів, а також співробітників, які досягли найкращих результатів в оперативно-службовій діяльності. З цією метою Радою ветеранів розроблені та надруковані Подяки і Грамоти.

В повній мірі задіються і творчі здібності ветеранів та пенсіонерів, які приймають участь не лише в оглядах художньої самодіяльності підрозділів Головного управління, а і виступали та були лауреатами на Фестивалях героїко-патріотичної пісні серед працівників, ветеранів та пенсіонерів служби цивільного захисту, що проводились в різних містах України.

Ветеранською організацією та безпосередньо її осередками в районних управліннях постійно здійснюються заходи по соціальному супроводу ветеранів та пенсіонерів для подолання їх життєвих труднощів, підвищення соціального статусу та своєчасного надання відповідної допомоги. Надається сприяння в раціональному працевлаштуванні ветеранів, реалізації їх права на працю.

Можна з упевненістю сказати, що Рада ветеранів успішно здійснює роботу в проведенні патріотичного виховання та професійного становлення молодого покоління пожежних – рятувальників, а також соціально-правової підтримки членів ветеранської організації.