Житомирська обласна рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

Орчинський Житомирська

Голова обласної ради – Орчинський В’ячеслав Казимирович

полковник внутрішньої служби у відставці

Phone1 067-318-68-91


10006, м. Житомир, вул. Героїв пожежних, 67-б

Phone1 041-242-15-10; ф. 041-242-15-24

 

zhytomyr@mns.gov.ua

Рада ветеранів Житомирщини була зареєстрована 11 березня 2015 року, а розпочала свою історичну діяльність з 4 травня 2007 року. Протягом 10 років Раду ветеранів очолювали: Чумак Борис Андрійович (2006-2007), Овсієнко Григорій Іванович (2007-2009); Мазуркевич Анатолій Павлович (2009-2010); Орчинський В’ячеслав Казимирович (2010 – по теперішній час).

Ветеранська організація складається з 24 місцевих осередків та нараховує 485 членів, більше 300 з яких фіксовані ветерани і пенсіонери-інваліди органів внутрішніх справ (пожежна охорона), військової служби (цивільна оборона), служби цивільного захисту, сім’ї померлих ветеранів, сім’ї працівників загиблих при виконанні службового обов’язку взяті нами на облік без оформлення письмової заяви та підлягають обов’язковому захисту з боку Ради ветеранів.

Ветерани приймають активну участь у роботі громадських організацій області. Так, Ветеран Товянський О.Я. очолює Житомирський обласний Благодійний фонд “Рятувальник Житомирщини”. А Почесний член Асоціації ветеранів Чумак Б.А. очолює Благодійний фонд “Пожежні Чорнобиля”, де за його ініціативи протягом 10 років в області побудовано меморіальний комплекс, 11 пам’ятників героям-чорнобильцям, встановлено 3 пам’ятних знаки та 6 меморіальних дощок, названо 3 вулиці на честь учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Вшановуючи ветеранів, ліквідаторів, пенсіонерів, Рада ветеранів у першу чергу дбає про підростаюче покоління, виховуючи їх на прикладі героїчного минулого та у дусі найкращих традицій усіх поколінь рятувальників. Щороку увечері 25 квітня та вранці 26 квітня біля пам’ятного знаку “Пожежним, які врятували світ” проходять вечори-реквієми та загальноміські мітинги скорботи. На них вшановується пам’ять загиблих чорнобильців, віддається честь живим ліквідаторам. Пам’ятний знак потопає у безлічі квітів та гірлянд, які покладаються до нього.

Але щоб виростити свідомих і обережних громадян, потрібно проводити профілактичну роботу з дітьми. Це з успіхом і втілює в життя Управління за сприяння ветеранської організації. Напередодні весняних та зимових канікул досвідчені ветерани проводять екскурсії в Управлінні з демонстрацією документальних фільмів, та з власного досвіду діляться спогадами – до чого призводить недбале поводження з вогнем у побуті.

Все більшої популярності серед школярів набувають щорічні фестивалі дружин юних пожежників-рятівників. Учні не лише змагаються за право поїздки на заключний етап Фестивалю до моря, але й право називатися найкращими рятувальниками в області, виявляючи різноманітні здібності – знання з історії оперативно-рятувальної служби, основ безпеки життєдіяльності та здібності професійно діяти в екстремальних ситуаціях. До суддівства й проведення Фестивалю запрошуються досвідчені ветерани Служби.

Вони ж і беззаперечні співорганізатори та судді щорічного Чемпіонату області з пожежно-прикладного спорту серед професійних пожежно-рятувальних підрозділів та юних спортсменів – учнів шкіл. Цей триденний Чемпіонат з 2008 року присвячений пам’яті колишнього очільника рятувальної служби області Володимира Герговського, який передчасно пішов з життя. Однак його любов до спорту й досі надихає працівників служби цивільного захисту на постійне фізичне вдосконалення. Своєю наполегливістю та працею він здобув звання майстра пожежно-прикладного спорту, став суддею міжнародного класу, який присвятив своє життя підняттю на вершину престижу заняття спортом.

Чемпіонат області з пожежно-прикладного спорту проходить у 5 видах дисциплін для професійних рятувальників та трьох видах для команд юних пожежників, кожен з яких демонструє фізичну досконалість, вміння оперативно ліквідовувати пожежі, рятувати людей та працювати злагоджено в команді. У ньому беруть участь до 500 осіб.

На підтримку доброї традиції, окрім переможців змагань, у 2014 році були заохочені і ветерани служби. Серед них – Вадим Грабченко, який 50 років судить змагання з пожежно-прикладного спорту, і переконаний, що професія рятувальника – одна з найризикованіших у світі та вимоглива до фізичних загартувань бійців.

У травні 2013 року Житомирщина гостинно зустрічала учасників ІV Всеукраїнського фестивалю героїко-патріотичної пісні серед працівників органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС України, ветеранів та пенсіонерів служби цивільного захисту. Організаторами пісенного конкурсу виступили ДСНС та Асоціація. У Фестивалі взяли участь понад 160 конкурсантів зі всієї України, кожен з яких працює у сфері цивільного захисту чи присвятив рятувальній службі вагому частину свого життя.