Донецька обласна рада ветеранів ГО ВАВВ СЦЗ

Єфремов

Голова обласної ради – Єфремов Леонід Борисович

полковник внутрішньої служби у відставці

Phone1 050-590-87-56


85100, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Бурденка, 24

 Phone06272-2-81-82

mnsdon@ukrpost.uadonetsk@mns.gov.ua

 

Рада ветеранів була створена відповідно до рішення Установчоi конференції у 2006 році, а державну реєстрацію здійснено 01 лютого 2012 року.

Головним напрямком діяльності Ради ветеранів є сприяння економічному i духовному становленню України, миру i злагоди в суспільстві та вирішенню завдань Асоціації. До 2014 року у рядах ради ветеранів області нараховувалося близько 1,5 тисячі ветеранів та пенсіонерів МВС, ЗС та СЦЗ. Голови місцевих i районних осередків беруть участь в нарадах i зборах підрозділів цивільного захисту, а голова Ради ветеранів на колегіях Головного управління, де розглядаються питання спільної праці ветеранської організації i працівників служби цивільного захисту.

При активний участі ветеранів у 2007 році в м. Донецьку був створений Музей історії розвитку пожежної охорони Донецької області. А у кожному підрозділи ведуться Історiчнi формуляри. На території СДПЧ-1 збудована капличка з iконою “Неопалима Купина”, а біля СДПЧ-2 − пам’ятник “Рятівнику”, де проходили урочистi заходи до знаменних дат i подiй, а молодi бiйцi приймали Присягу.

Тільки за рішенням Асоціації 24 ветерана області нагороджено “Орденом – “ЧЕСТЬ I СЛАВА”, 18 ветеранів – “Медаллю – “ЗА ДОБЛЕСТЬ I ЗВИТЯГУ”, близько 40 ветеранів нагороджено грамотами i подяками. А ветеран пожежної охорони Iвченко Василiй Артемович отримав “Знак – ПОЧЕСНИЙ ЧЛЕН АСОЦIAЦII ВЕТЕРАНІВ”.

Ветерани та пенсіонери ветеранської організації та її осередки в мiстах i районах беруть активну участь в пропаганді славетних бойових i службових традицій пожежно-рятувальних пiдpoздiлiв. В місті Донецьку органiзовувались і проводились змагання під гаслом “Дружба пожежних”, де брали участь не тільки підрозділи Донецької області, а i Луганської, Харківської та  Дніпропетровської областей.

Більшість ветеранів продовжують займатися популяризацією професії пожежного-рятувальника, проведенням заходів, спрямованих на попередження пожеж та надзвичайних ситуацій у населених пунктах, на підприємствах в установах i організаціях. Проводять роз’яснювальну роботу серед населення про безпеку i причини виникнення надзвичайних ситуацій.

Ветеран пожежної охорони, майстер з пожежно-прикладного спорту, підполковник внутрішньої служби у відставці Каманов Борис Олександрович очолює Костянтинiвський мiський центр фізичного здоров’я населення, де в мiстi i районi проводить змагання по пожежно-прикладному спорту між дружинами юних пожежних та мiж невоєнізованими протипожежними командами підприємств i установ. Ветеран цивільного захисту підполковник внутрішньої служби у відставці Мануйлi Генадiй Олександрович очолює Донбаський протипожежний центр, який займається пожежно-технiчним оснащенням i системою пожежогасіння.

Незважаючи на воєнні дії, які ведуться на Донбасі, Донецька обласна рада ветеранів не втрачає, а навпаки – набирає обертів. Проводиться низка заходів щодо активізації ветеранського руху відповідно до статутних вимог, направлених, перш за все, на соціальний захист ветеранів та iнвалiдiв, надання їм посильної матеріальної i моральної допомоги тощо.