Дніпропетровська обласна рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

Рисунок6Чорногор Віктор Володимирович

полковник внутрішньої служби у відставці

Phone1 067-561-13-07


49600, м. Дніпропетровськ, вул. Короленка, 4

Phone1 056-744-30-19

dnipro@fireman.dp.ua


Особливу увагу у своїй діяльності Рада ветеранів та активісти ветеранського руху приділяють роботі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, сім’ям співробітників, які загинули при виконанні службових обов’язків, одинокими та малозабезпеченими ветеранам, інвалідам та  пенсіонерам служби. По мірі своїх можливостей та за підтримки керівників пожежно-рятувальних підрозділів на місцях вищезазначеним категоріям колишніх співробітників надається матеріальна допомога, організовується придбання необхідних медикаментів, вирішуються організаційні питання щодо проведення необхідного медичного обстеження і лікування у відповідних медичних закладах, надається постійна допомога у вирішенні побутових та господарських проблем.

Одним з основних напрямків діяльності ветеранської організації є підготовка і проведення заходів, спрямованих на патріотичне виховання молодого покоління рятувальників. Поряд з традиційними виступами ветеранів в колективах підрозділів, де вони проходили службу, Рада ветеранів підготувала і провела в системі службової підготовки тематичні комплексні заняття на теми “Українське козацтво, як лицарська спільнота” та “Україна – єдина країна”. Заняття провели професійні лектори кандидат історичних наук Олег Репан, доцент Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара та доктор історичних наук Борис Черкас, старший науковий співробітник Інституту історії Академії наук України. Історичні положення кожної лекції супроводжувалися тематичними народними та патріотичними піснями у виконанні вокального квартету “Обертон” Головного управління.

Невичерпним джерелом героїчних прикладів для професійного та патріотичного виховання рятувальників є діяльність 498-х співробітників, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Активісти ветеранського руху полковники вн. сл. у відставці Голембйовський Я.Й.,  Куппа М.Ф., Лисюк В.В., Тарадайко В.Г., Чорногор В.В., Якименко Б.О. та багато інших є постійними учасниками “Уроків мужності” в навчальних закладах Дніпропетровщини. У 2011 році до 25-х роковин Чорнобильської катастрофи Радою ветеранів були підготовленні матеріали та надруковані у видавництві спогади та свідчення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС “Чорнобиль очима очевидців, або 25 років потому (1986-2011)”.

За безпосередньої участі активу обласної ветеранської організації протягом 2006-2013 років було організовано і проведено комплекс заходів щодо розвитку культурної сфери діяльності Головного управління і його територіальних підрозділів. Щорічно проводяться конкурси художньої самодіяльності “Сонячні кларнети” серед пожежно-рятувальних підрозділів області. За підсумками конкурсів кращі виконавці і колективи брали участь у Фестивалях героїко-патріотичної пісні серед осіб рядового і начальницького складу, ветеранів та пенсіонерів, які організовуються та проводяться ДСНС та Асоціацією. У 2015 році такий Фестиваль відбувся 15-16 травня на базі Головного управління ДСНС у Вінницькій області. За особистий внесок у розвиток культурно-освітницької роботи, високу професійну майстерність, патріотизм та пропаганду героїчної служби рятувальників Подякою Голови ДСНС було нагороджено учасників вокального квартету “Обертон” та ветеранів Даніліна С.М. і Тарадайка В.Г.