День пожежної охорони і Міжнародний День пам’яті Чорнобиля гарнізон рятувальників Харківщини зазначив урочистими зборами в актовому залі ГУ ДСНС України в Харківській області

IMG_3411День пожежної охорони і Міжнародний День пам’яті Чорнобиля гарнізон рятувальників Харківщини зазначив урочистими зборами в актовому залі ГУ ДСНС України в Харківській області. Вів захід начальник главку Олександр Волобуєв. У ньому брали участь його заступники, керівники територіальних і структурних підрозділів гарнізону, ветерани служби, чорнобильці-ліквідатори. Серед почесних гостей урочистого зібрання були присутні три колишніх начальника гарнізону – генерал-майор у відставці Павло Одарюк, полковники у відставці Володимир Палюх та Анатолій Дорожко.

За давньою традицією захід розпочався з нагородження учасників ветеранського і IMG_3383чорнобильського громадських рухів. В урочистій обстановці подяки ДСНС України отримали Микола Лисенко і Володимир Стахорський. Грамоти Харківської облдержадміністрації були удостоєні Геннадій Коновалов, Петро Очередько, Михайло Руцькой, Микола Співак і Володимир Татаренков. Подяки голови Харківської обласної ради було вручено Віктору Дерев’янко та Валерію Харченко. Подяки Харківського міського голови – Віктору Горло, Сергію Батаєву, Володимиру Заваді, Володимиру Коту і Миколі Яковлєву. Почесні грамоти Всеукраїнської асоціації ветеранів та служби цивільного захисту були вручені Олегу Агапову, Миколі Бондаренку, Григорію Голікову, Анатолію Дорожко, Володимиру Палюх і Олександру Супруну.

IMG_3352Грамоти «Величі, честі і гідності» і подяки тій же громадської організації отримали Віктор Артамонов, Микола Голобородько, Микола Краснонос, Сергій Лесняк, Василь Лялюк, Анатолій Разовский, Микола Сургай і Автанділ Херхадзе.

Олександр Волобуєв та Володимир Завада, вручаючи нагороди, подякували кожному за мужність, проявлену під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Погони підполковника вручили Світлані Заваді. Десятки співробітників і ветеранів отримали різні заохочення і подарунки.

Ветерани подивилися документальний фільм про життя харківського гарнізону пожежних-рятувальників, про ті складні пожежі і катастрофи, в ліквідації наслідків яких брали участь співробітники ДСНС Харківщини.

IMG_3339Була зачитана вітальна телеграма на адресу ветеранів від голови ДСНС України Миколи Чечоткіна. Головою ветеранської організації Володимиром Завадою було зачитане привітання від Голови Асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту. Від імені всього колективу рятувальників Харківщини Олександр Васильович подякував ветеранам за постійну роботу з молодим поколінням рятувальників, за підтримку і підказки, які не раз виручали сьогоднішніх професіоналів в складних ситуаціях. Виступаючи з відповідним словом, Володимир Палюх зазначив, що ветерани вдячні Головному управлінню за надану можливість зібратися, обмінятися спогадами, побувати в рідних стінах, де проводили більшу частину свого життя. Ветеран подякував своїх наступників за те, що вони зберігають традиції пожежно-рятувального братства, традиції взаємодопомоги, і висловили побажання, щоб такі зустрічі проходили якомога частіше.

У фойє Головного управління була розгорнута виставка дитячих малюнків, присвячених пожежно-рятувальній службі, а у дворі главку – виставка новітніх зразків спеціальної IMG_3405техніки, нещодавно надійшли на озброєння гарнізону.

Учасники зустрічі поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака загиблим пожежникам-рятувальникам, ушанувавши їх пам’ять.

А після загальної пам’ятної фотографії всі гості були запрошені на святковий обід, під час якого вони в неформальній обстановці згадали минулі часи, поділилися своїми враженнями про сьогоднішнє життя харківського гарнізону рятувальників, пом’янули тих корифеїв пожежної справи, яких вже немає з нами.