Вінницька обласна рада ветеранів ГО ВАВВ та СЦЗ

Жуков

Голова обласної ради – Жуков Анатолій Степанович

полковник у відставці

Phone1 067-318-68-91


21021, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 11

Phone1 043-245-90-57; ф. 043-267-02-10, 

gu@vn.mns.gov.ua; vinnytsya@mns.gov.ua

На установчій конференції волевиявленням ветеранів та пенсіонерів органів і підрозділів пожежної охорони, військових формувань цивільної оборони у Вінницькій області, для задоволення та захисту своїх законних соціальних, правових, вікових та інших спільних інтересів, 10 лютого 2007 року була створена Рада ветеранів. Організація була затверджена Президією Асоціації та зареєстрована Головним управлінням юстиції у Вінницькій області (свідоцтво  № 534 від 11 лютого 2009 року).

В районах області створено і функціонують 24 місцевих осередки, із них 8 легалізованих. Всього Рада ветеранів нараховує 341 члена організації і в межах своїх повноважень представляє і захищає законні інтереси своїх членів у місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування і громадських організаціях.

Не залишаються поза увагою й ті, хто потребує особливого піклування – інваліди, хворі та одинокі ветерани і пенсіонери, вдови ветеранів, які не можуть у колі друзів та колег зібратися за святковим столом.  Їм завжди надається адресна допомога, відвідуються за місцем проживання, у шпиталях та лікарнях. Така форма роботи з цією особливою категорією людей стала вже звичною для Головного управління та Ради ветеранів. Надання посильної допомоги своїм колишнім працівникам не лише з нагоди свята, але й за потреби стало вже доброю традицією і міцно увійшло в практику роботи з ветеранами.

Протягом минулих років, за ініціативи Ради ветеранів та на підставі її клопотання керівництвом ДСНС України приймалися рішення про заохочення 11 ветеранів та пенсіонерів грамотами ДСНС України, 14 ветеранів нагороджено Почесною відзнакою МНС України, 18 ветеранів та пенсіонерів нагороджено відзнакою МНС „За відвагу в надзвичайній ситуації”. Асоціацією заохочено 3 особи – орденом „Герой Чорнобиля”, орденом „Честь і слава” – 6 осіб, медаллю „За доблесть і звитягу” – 10 осіб. 120 ліквідаторів наслідків аварій на Чорнобильській АЕС нагороджено правами інших громадських організацій. Указом Президента України нагороджено орденами 2 ветерани-ліквідатори, а з нагоди 25-річчя аварії на Чорнобильській АЕС – учасник ЛНА на ЧАЕС нагороджений Державною службою з питань інвалідів та ветеранів України автомобілем “Жигулі”.

За ініціативи членів Ради ветеранів і підтримки органів і підрозділів цивільного захисту спільно із місцевими радами ветеранів виступили з ініціативою перед місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з нагоди 25 річниці трагедії на Чорнобильській АЕС встановити в пам’ять героїчних та сумних подій пам’ятники про своїх ліквідаторів. Пам’ятники, монументи встановлено у 8 районах області, нагадуючи про ту страшну квітневу ніч 1986-го. В обласному центрі м. Вінниця встановлено пам’ятник “Чорнобиль Рік 1986” до 10 роковин Чорнобильської катастрофи. Герой України Микола Ващук навічно занесений до списків особового складу Вінницького вищого професійно-технічного училища цивільного захисту, в якому він навчався.

У Головному управлінні працює виставка пожежно-рятувальної справи, яка поєднує у своїх експозиціях історію й сучасність пожежної охорони та служби цивільного захисту Вінницької області. Значна частина діяльності виставки – це відновлення історії  та вшанування пам’яті ветеранів, виховання молодого покоління вогнеборців-рятівників, популяризація пожежно-рятувальної служби серед населення обласного центру та районів області. Створено всі належні умови для перегляду експозицій пожежно-рятувальної виставки громадянами, яку тільки протягом 2015 року відвідали 112 екскурсійних груп загальною чисельністю 3360 чоловік.

За вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, активну громадську діяльність, участь у патріотичному вихованні молоді та з нагоди 5-ї річниці від Дня заснування Асоціації Рада ветеранів 16 червня 2011 року нагороджена Почесною грамотою Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України.

24 листопада 2015 року Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій за вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, історико-культурної спадщини та національно-патріотичного виховання молоді та молодих спеціалістів служби цивільного захисту, шанобливого ставлення до ветеранів та людей літнього віку оголосив Подяку Вінницькій обласній раді ветеранів ВАВВ та СЦЗ.